Google Play otrzymuje nowe funkcje i zmiany w wyglądzie

Google Play otrzymuje nowe funkcje i zmiany w wyglądzie

Opublikowano 18.02.2019 13:11 -


Google porządnie wzięło się za przeprojektowanie swoich kluczowych aplikacji. Gmail otrzymał nowy design, Chrome także ma kilka unowocześnień, a teraz przyszedł czas na interfejs sklepu Google Play. Od kilku tygodni testowany jest zupełnie nowy wygląd „ocen i recenzji” w aplikacji. Na pierwszy rzut oka może wydawać się ona trochę chaotyczna, ale to już jest, jak przyzwyczajamy się do jakiegoś wyglądu.

Sklep Play nie doczekał się jeszcze kompleksowej aktualizacji designu, wszystkie elementy są zmieniane stopniowo, jeden po drugim. Podobnie zresztą jest w przypadku Map Google. Teraz nowy wygląd otrzymała sekcja ocen i recenzji w Google Play. Oczywiście nadal na pierwszym planie mamy łączną liczbę wszystkich opinii. Ocena gwiazdkowa także zmieniła wygląd. Teraz gwiazdki możemy zobaczyć w kolorach, odpowiadających aktualnie przeglądanej kategorii.

Ciemnozielony kolor przeznaczony jest dla aplikacji i gier. Filmy i sekcja TV otrzymała kolor czerwony, książki kolor niebieski, a pomarańczowy to muzyka. Nowością są także dwie nowe opcje, a w zasadzie jedna, ale podzielona: „Najlepsza pozytywna recenzja” i „Najważniejsza krytyczna recenzja”. Każda z nich posiada także przycisk „więcej”, umożliwiający nam zobaczenie zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii w większej liczbie (o ile takie istnieją). Poniżej możemy odpowiedzieć na pytanie Google, czy dana opinia była nam pomocna. Wcześniej było to wyświetlane w formie ikon kciuka.

Google Play – zmiana filtrowania

Poniżej znajdziemy także filtry recenzji. Nowe opcje pozwalają nam sortować je według: „wszystkich”, „pozytywnych”, „negatywnych” i według gwiazdek. Oczywiście dalej możemy filtrować także według „najnowszych”, „najważniejszych” i według modelu urządzenia. Nowy wygląd sprawia wrażenie przejrzystego i estetycznego. Także nowy wygląda filtrów, na pierwszy rzut oka chaotyczny, sprawdza się idealnie. Całość wykonana jest według motywu Google Material.

Najnowsza wersja wyglądu aplikacji Google Play będzie dostępna w tym tygodniu. Zmiany zostały wprowadzone w wersji 13.4.11 aplikacji. W celu aktualizacji należy przejść do sklepu Google Play, wybrać zakładkę „Moje aplikacje” i dokonać aktualizacji do najnowszej wersji.

Wieści z Rozładowani.pl