Marzenie Polaków używających sprzętu Apple? Odpowiedź na to pytanie jest chyba bardziej oczywista, niżeli pytanie „czy chcieliby nowego iPhone’a?”. Chodzi oczywiście o Siri po Polsku. Marzenie to jest chyba najbardziej realne do spełnienia odkąd Siri w ogóle zabrała głos!

Siri pojawiła się wraz z systemem iOS na jesieni 2011 roku. Biorąc pod uwagę prężną ekspansję giganta z Cupertino, większość użytkowników sprzętu Apple nad Wisłą wyrażało nadzieję na rychłe przemówienie Siri po polsku. Lata mijały, a Siri jak nie mówiła po polsku, tak nie mówi. Oczywiście nie jesteśmy wyjątkiem, bo jest wiele języków bardziej lub mniej popularnych niż polski, w których to Siri głosu jeszcze nie zabrała.

Siri po polsku? Jest ogłoszenie!

Nieco ponad tydzień temu Apple na swoim serwisie ogłoszeniowym wrzuciło ofertę pracy: Siri Annotation Analyst with Polish. Umieszczono je w kategorii uczenia maszynowego, zatem nie pozostawia to złudzeń: Apple wreszcie wyciąga do nas rękę.

Nie sposób nie wspomnieć, że od czasu pojawienia się Siri, Google zdążyło przygotować swojego Asystenta Googe, który niemalże natychmiastowo władał językiem polskim.

Kiedy Siri po polsku?

Sama oferta pracy nie oznacza rzecz jasna, że Siri po polsku powie przy następnej drobnej aktualizacji iOS. Nic bardziej mylnego. Przypuszczanie taka wersja asystentki od Apple zadebiutuje najwcześniej w iOS 15, czyli równo dekadę po premierze Siri na świecie.

Pozostaje zatem grzecznie czekać, ale wiele wskazuje na to, że fani Apple są bliżej Siri niż kiedykolwiek wcześniej!