Wycinanie tła z obrazu zawsze stanowiło wielki kłopot. Photoshop i zabawa z narzędziem o nazwie lasso do najprostszych nigdy nie należała. Zresztą mało kto może sobie pozwolić na profesjonalne narzędzie, które do najtańszych nie należy. Nie wspominając już o podstawowych umiejętnościach obsługi takiego oprogramowania.

Od czego jest mój blog, jak nie od tego by pokazać Wam ciekawą, równie funkcjonalną i prostą w obsłudze alternatywę? :-) Dzisiaj słowo o aplikacji webowej o nazwie Clipping Magic. Pozwala ona na wycinanie tła z wybranych obrazów. Obsługa jest bardzo intuicyjna i nie powinna sprawić większych problemów. Jak to działa? Wystarczy zaznaczyć zielonym markerem obszar, który chcemy pozostawić a czerwonym, ten którego chcemy się pozbyć. Proste, prawda?

Do tego mamy do dyspozycji pakiet narzędzi dodatkowych, które mają ułatwić prace na tej aplikacji takie jak forma zaznaczania czy cofnięcie kroku. Po edycji plik graficzny może zostać pobrany na dysk albo udostępniony online. Kawał świetnej roboty, warto zapisać sobie to narzędzie w zakładkach, gdyż z pewnością nie raz się przyda.