O nas | DailyWeb.pl

Poznaj Nas

Każdy z nas jest inny, ale pasje nas łączą.

"Piszemy o świecie internetu, w postaci nowych mediów i marketingu, designu, nie zabraknie świata mobile, a nasze korzenie sięgają głęboko do technologii WWW. Ponadto śledzimy wszystkie Geekowe gadżety, bo świat technologii to nasz świat. Mimo, że każdy z nas poświęca się pracy zawodowej, udaje nam się połączyć oba światy i tworzyć aktualny kształt DailyWeb."
Sebastian Łubik
Redaktor Naczelny

Sebastian Łubik

Redaktor Naczelny

Twórca DailyWeb, człowiek orkiestra, utrzymuje tu wszystko w ryzach. Fan nowego marketingu, pięknych desingów, spędzający każdą wolną chwilę nad rozwojem DailyWeb. Zawodowo Project Manager odpowiedzialny za  rozwój oprogramowania w rozległym międzynarodowym projekcie. W wolnym czasie video DSLR, motocykl, longboard. Gadżeciarz.

Łukasz Krebok

Z-ca Redaktora Naczelnego

Kieruje zespołem UX/UI w Diebold-Nixdorf, Od 2013 własna firma tworząca internety - WWW, CMS, CRM oraz wszystko co działa w sieci. CSSa recytuje przez sen oraz uwielbia projektowanie. Oczywiście gadżeciarz.

Przemysław bicki

Redaktor prowadzący

Zawodowo zajmuje się od ponad 10 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.

Jakub Karpowicz

Redaktor

Życiowy oraz zodiakowy lew - dumny, wygodny i wielbiący wszystko co się wiąże z relaksem. Podróże, żeglowanie, wycieczki motocyklem to są chwile dla których żyje. Stały mieszkaniec stolicy, choć korzenie sięgają okolic Olsztyna do których często wraca.
Z wykształcenia mechatronik, z zamiłowania fotograf i handlowiec. Po części Yes Man, który podejmie się wszystkiego z czym wcześniej nie miał styczności.

Mariusz Lewandowski

Redaktor, filar zespołu

Trener mediów społecznościowych, współprawadzi zajęcia na studiach MBA WNEiZ UMK. Zachwyca się świetnymi kreacjami marketingowymi, ale czasami spodobają mu się wyjątkowo głupie reklamy. Uzależniony od social media - swój dzień zaczyna i kończy od przejrzenia najpopularniejszych platform społecznościowych.

Katarzyna Mróz

Redaktor

Na co dzień zajmuje się reklamą programmatic i zagadnieniami monetyzacji stron internetowych. Od 3 lat związana jest ze środowiskiem startupów w Hamburgu. Lubi pisać, więc w wolnych chwilach tworzy teksty marketingowe i tłumaczy artykuły branżowe..

Adrian Jaworek

Redaktor

W pracy i wśród znajomych znany jako Literat. Miłość do literatury dzieli z zainteresowaniem grami komputerowymi, z którymi jest zawodowo związany. Przez osiem godzin, pięć dni w tygodniu przegląda dane, szuka korelacji pomiędzy poszczególnymi tabelkami i projektuje narzędzia do zbierania i analizowania big data. Potrafi wyjść z vima, co – wbrew pozorom! - wcale nie jest takie proste.

Daniel Buliński

Redaktor

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.

Alicja Górska

Redaktor, Korektorka

Doktorantka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego zajmująca się przemianami polskiej krytyki filmowej. Absolwentka filmoznawstwa oraz twórczego pisania na Uniwersytecie Łódzkim. Początkująca pisarka, która wciąż nie może znaleźć czasu, by skończyć drugi tom debiutanckiego cyklu „Przed Czasem”. Perfekcjonistka, która wiecznie znajduje się w niedoczasie. Amatorka wszelakich tekstów kultury – od kina klasy B do perełek z Sundance, od młodzieżowego fantasy do southern gothic czy Prousta. 

Kuba Wojajczyk

Redaktor

Na co dzień wydawca specjalistycznego serwisu internetowego o ochronie środowiska. W wolnym czasie pisze o nowych technologiach. Ulubione tematy to gry, laptopy oraz sprzęt audio. Kocha rower i lubi biegać.

DOBRY DUCH DAILYWEB

Ghost Dev

Umiemy trochę w technologię, ale wolimy ją zostawić specjalistom, którzy zjadają na niej zęby każdego dnia. Dlatego też mamy swojego człowieka od zadań specjalnych. Dobry Duch DailyWeb, bo tak każe o sobie mówić, nasz Ghost Developer. Bez niego nic tutaj by nie wyglądało jak wygląda.

Nasze publikacje

Rzeczpospolita

Wywiad z Sebastianem dotyczący nowych domen pt.: „Dziwne, że nie ma polskich geodomen”.

Webhosting.pl

Nasze artykuły pojawiały się cyklicznie na łamach serwisu Webhosting.pl

Onet Biznes

Opinia dla serwisu biznes.onet.pl, do artykułu pt. „Kup sobie pornodomenę„

INN Poland

Opublikowaliśmy jeden z naszych tekstów na łamach serwisu INNPoland.pl

Występowaliśmy

  • Zakładamy e-Sklep, zorganizowane w ramach Akademii Nowych Mediów przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku grudzień 2017r. (Sebastian Łubik)
  • Tipi UX Katowice: "Bycie redaktorem amatorem od kuchni. Inspiracje, tworzenie, zady i walety wystawiania swojej twórczości na światło dzienne" październik 2017 (Agata Szargot)
  • Czwartek Social Media w Poznaniu: Co masz wspólnego z ciastkami Oreo? O personal brandingu słów kilka wrzesień 2017 (Mariusz Lewandowski)
  • Tipi UX Katowice: Korpo UX, październik 2017 (Łukasz Krebok)
  • Warsztaty z Wolnych Licencji na dla dzieci i młodzieży 2015r. (Sebastian Łubik)
  • WordUp Trójmiasto #2: Łukasz Krebok, Sebastian Łubik
  • TechKlub Gdynia: WordPress dla początkujących (Sebastian Łubik)
  • WordCamp Polska, Kraków 2015:
  • Mariusz Lewandowski: Snapchat. Jak kreatywnie wykorzystać 10 sekund i dlaczego w dzisiejszym świecie jest to tak ważne? – Geek Girls Carrots Toruń, 26 kwietnia 2016r.
  • Agata Szargot: BlogUP Toruń, 7 listopada 2015r.

Pytania?

Chętnie na wszystkie odpowiemy. Wystarczy, że dasz nam znać.