Wpisując w wyszukiwarkę hasło „YouTube bajka dla dzieci”, zobaczymy dziesiątki, jeśli nie setki propozycji. Jak wybrać właściwą produkcję, która nie tylko bawi nasze pociechy, ale również przemyca element edukacyjny? Odpowiedzią może okazać się Bing, sympatyczny, ciekawy świata królik.

Jestem rodzicem, a więc materiał będzie miał charakter subiektywny. Nie jestem za to fanem spędzania czasu przed telewizorem i staram się, aby moja pociecha również okazjonalnie korzystała z tego typu rozrywki. Niemniej, nie ma co się oszukiwać. Istnieją sytuacje, w których taka forma spędzenia czasu może okazać się pomocna. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy nie puścił bajki w celu szybszego nakarmienia dziecka. Tak, więc każdy z nas musi czasem skorzystać z kreskówki. Sęk w tym, żeby dobrać odpowiednią…

//dzisiaj na dailyweb

Przeszukałem „cały internet” w poszukiwaniu możliwie lekkiego formatu, przystępnego dla dziecka, a jednocześnie potrafiącego tłumaczyć świat i zjawiska, które otaczają malucha. Taką produkcją okazał się serial Bing na YouTube: bajka dla dzieci, która pomaga, a nie szkodzi.

YouTube: bajka dla dzieci – serial Bing to jedna z najlepszych rzeczy, jaka mogła spotkać rodzica

YouTube-bajka-dla-dzieci 1
Bing / fot. Acamar Films Limited 2023

Dobrze, zatem czym tak naprawdę jest tytułowy Bing? To postać z brytyjskiego serialu animowanego, który ma oczywiście swoją polską lokalizację. Nie jest to nowy tytuł, a obraz wyświetlany w Polsce już od 2016 roku. Dziś bez przeszkód znajdziemy w serwisie YouTube pełne odcinki.

Serial to łącznie 130 odcinków traktujących o codziennych czynnościach, z którymi zmagają się dzieci. Z uwagi na to, że króliczkowi (Bingowi) nierzadko niektóre zadania sprawiają trudności, u jego boku stoją przyjaciele (Sula, Pando czy Koko) oraz opiekun – Flop.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Jakie rzeczy, czynności oraz zwroty pozna nasz maluch?

Bing na YouTube: bajka dla dzieci zawiera zarówno czysto rozrywkowe elementy, jak i te edukacyjne. Z przygód króliczka mój synek dowiedział się:

  • Czym jest „papa”
  • Jak robią kaczki (kwa-kwa)
  • Jak zachowywać się na zjeżdżalni
  • Jak działa balon
  • Czym są prezenty
  • Dlaczego trzeba jeść
  • Czym jest opieka
YouTube-bajka-dla-dzieci 1
Bing i Sula / fot. Acamar Films Limited 2023

Ale to tylko kilka przykładów. Tak naprawdę Bing na YouTube: bajka dla dzieci to jedna wielka lekcja kultury, tolerancji, a może nawet empatii. Gdzie dokładnie szukać wspomnianego serialu?

Oficjalny kanał Binga przygotowany jest w języku angielskim. Jeśli chcemy śledzić przygody króliczka w języku polskim, powinniśmy udać się na odpowiedni kanał. Warto również odwiedzić fanpage na Facebooku.