NFT, krypto, blockchain. Jedni promują, inni banują, dlaczego?

0:00
Długość nagrania: 40:58
Rozmawiają:

Łukasz Krebok i Adrian Jaworek

Tak, jak w tytule. Do tematu NFT można podejść na wiele sposobów. Jest na pewno na ustach sporej ilości ludzi. Jedni go bardzo promują, inni są zagorzałymi przeciwnikami.

Na ten moment jednak tylko jedno jest pewne, że w obecnym stanie rzeczy na pewno nie będziemy trwać długo. Na pewno coś się zmieni. Trudno jednak powiedzieć, w którym kierunku. Tym razem rozmawiamy właśnie na temat NFT, również w kontekście gamedevu. I tutaj także znajdziemy skrajne podejścia.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Z jednej strony Steam oficjalnie blokuje wszelkie NFT na swojej platformie. Z drugiej strony Discord chce wprowadzić integrację dla tych tokenów pomimo sprzeciwu społeczności zgłoszonego w ankiecie.

NFT, krypto, blockchain

Kolejnym przykładem z gamedevu jest zablokowanie na jednym z Australijskich serwisów wszelkich ofert pracy związanych z kryptowalutami, blockchainem oraz NFT. Jako kontra powstają portale, które listują tylko takie oferty.

Nawet my nie do końca zgadzamy się w temacie związanym z regulowaniem tego rynku. W tym temacie należy jeszcze wspomnieć o wpływie na środowisko. O ile bitcoin jest najbardziej prądożernym krypto, o tyle Ethereum nie pozostaje w tyle. To właśnie ETH jest technologią, na które bazuje większość NFT.

Oczywiście są też inne opcje, ale na ten moment Ethereum króluje w świecie smart-contraktów. I tutaj również uważam, że nadejdą jakieś zmiany, bo aktualny wzrost według mnie jest nie akceptowalny (w kontekście energii potrzebnej do wytwarzania oraz do transakcji).

Linki do materiałów uzupełniających:

Zapisz się
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze