Disney+ to obecnie (poza Vodyllą) najmłodsza platforma streamingowa w Polsce. Bardzo wyczekiwany serwis zadebiutował 14 czerwca 2022 roku. Według niepokojących wieści, niedługo mogą nas czekać niesympatyczne zmiany, jednak skupmy się na teraźniejszości. Ile kosztuje Disney+ w 2024 roku?

Disney+ na świecie miał premierę dużo wcześniej niż u nas. Wystartował w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii 12 listopada 2019 roku. Już pierwszego dnia platforma zanotowała ponad 10 milionów subskrybentów, więc można mówić o niebywałym sukcesie. Ja się często śmiałem, że Polskę otacza jakieś pole siłowe, które nie pozwala na przebicie się serwisu do naszych domów. Data premiery była przesuwana parę razy, ale w końcu – wiosną 2022 roku staliśmy się częścią disneyowego świata.

//dzisiaj na dailyweb

Ja bardzo czekałem na Disney+ w Polsce, bo chociażby The Mandalorian – pierwszy aktorski serial z uniwersum Gwiezdnych Wojen zbierał świetnie opinie. Nadchodzi widmo walki z podziałem kont, podwyżek, wprowadzenia planu z reklamami. Jednak póki co – raczej nie ma powodów do narzekań. Sprawdźmy – ile kosztuje Disney+?

Ile kosztuje Disney+?

Ile kosztuje Disney+
Disney+ to ogromna baza filmowo-serialowa

Disney+ podczas premiery oferował bardzo fajną zniżkę – 12 miesięcy subskrypcji w cenie 8, co wychodziło 229,90 zł za rok zamiast 347,88 zł. Super opcja tym bardziej że liczba profili na jednym koncie to aż 7. Po roku działalności w Polsce serwis nie wrócił z taką okazją, ale reszta pozostała bez zmian, a przy płatności rocznej również oszczędzamy – tylko mniej niż w zeszłym roku. Disney+ kosztuje 28,99 zł miesięcznie. Przy opcji opłaty za 1 rok – przy kwocie jednorazowej w wysokości 289,90 zł otrzymamy wspomniane dwa miesiące gratis. Jak łatwo policzyć – jesteśmy do przodu prawie jeden miesiąc najdroższego planu Netflixa, czyli  57,98 zł.

Ile kosztuje Disney+? Opłata miesięczna Opłata roczna
Koszt 28,99 zł 289,90 zł
+ 2 miesiące gratis
Liczba ekranów, na których można jednocześnie korzystać z serwisu 4 4
Liczba profili 7 7
Oglądaj filmy i seriale offline (po pobraniu na urządzeniu)
Oglądaj na laptopie, telewizorze, telefonie lub tablecie
Dostępna jakość HD
Dostępna jakość Ultra HD (4K) – wybrane produkcje

Darmowy Disney+?

Disney+ niestety nie posiada okresu próbnego, ale to nic nowego, bowiem to praktyka, która odchodzi do lamusa. Z darmówek zrezygnował już Netflix i HBO MAX. W każdym momencie można zrezygnować z subskrypcji – nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat. Istnieje możliwość stworzenia na swoim koncie aż 7 profili – w tym dziecięcy z kontrolą rodzicielską. Dodatkowo treści można oglądać jednocześnie na czterech urządzeniach. Platforma oferuje jakość od HD (starsze tytuły) do 4K UHD z Dolby Vision i Dolby Atmos na kompatybilnych urządzeniach. Serwis oferuje również interesującą funkcję – GroupWatch, czyli wirtualne wspólne oglądanie z maksymalnie 6 osobami. Disney+ można oglądać na następujących urządzeniach:

R E K L A M A

Ile kosztuje Disney+
The Bear, Stary człowiek i Strażnicy Galaktyki vol. 3 to moi ostatni faworyci do polecajek

Disney+ to gratka dla fanów Marvela i Star Wars

Disney+ to przede wszystkim bogata baza filmów i seriali, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zasadniczo ich biblioteka dzieli się na sześć dużych sekcji: Disney, PIXAR, Marvel, Star Wars, National Geographic i STAR. Oczywiście jest to największy raj dla dzieciaków, ale również fanów superbohaterskich, czy gwiezdnych opowieści. Braki w Marvelu lub Gwiezdnych Wojnach? Proszę bardzo – wszystko w jednym miejscu. Ostatnio zadebiutowali Strażnicy Galaktyki vol. 3 (ogromna polecajka – przebłysk jakości w obecnej fazie MCU), a już w środę premiera nowego serialu z uniwersum Star Wars, czyli Ahsoka. Generalnie – każdego kinowego filmu Disneya można spodziewać się na tej platformie. Dotyczy to również poważniejszy filmów, takich jak Amsterdam, Imperium Światła, Menu, Patrz jak kręcą, Duchy Inisherin czy Ostatni pojedynek.

Seriale dzieciństwa – komedie lat 90. Nostalgiczny ranking TOP-10

Disney+ i sekcja STAR to najwyższy poziom jakościowy seriali

Ja jestem ogromnym fanem sekcji STAR. To właśnie tam znajdziecie seriale i filmy dla starszych widzów. Ile tam jest dobroci! Dużo klasyki, seriali, które nigdy nie były dostępne w Polsce na streamingu i oczywiście sporo nowych tytułów, na które warto zwrócić uwagę, szczególnie od stacji HULU. Wiele z nich zasiliło moją topkę seriali 2022 roku, na czele z The Bear. W moim wpisie sprzed roku zrobiłem mały ranking tej sekcji i podtrzymuje zdanie, że takie tytuły jak Lekomania, Zepsuta Krew, Atlanta, Pam i Tommy to wysoki poziom telewizji. Poza tym dużo klasyki – kolekcja filmów o Obcym, Predatorze, Indianie Jonesie czy wszystkie części Szklanej Pułapki.

W celu założenia konta i korzystania z biblioteki Disney+ trzeba zalogować się na stronie disneyplus.com. Jeśli szukacie filmu lub serialu do obejrzenia to mój cotygodniowy Oglądajnik może wam pomóc w wybraniu interesującego tytułu.

Zobacz nasz VLOG!