Jesień i zima to najlepszy czas na nadrobienie seriali. Platforma Netflix i ogrom produkcji, które można tam znaleźć są świetnym sposobem na długie wieczory. Poniższy zbiór prezentuje najpopularniejsze seriale Netflixa. Jest to subiektywna lista produkcji, które cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem wśród polskich oraz zagranicznych widzów.

Jakie seriale netflix obejrzeć? Oto lista najpopularniejszych propozycji

Stranger Things

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Zaginięcie dwunastoletniego chłopca o imieniu Will jest początkiem dziwnych wydarzeń, co sugerować może sam tytuł. W poszukiwania chłopca angażuje się matka (Winona Ryder), brat, sierżant policji oraz przyjaciele. Element zaciekawienia zarówno wśród bohaterów, jak i wśród widzów wywołuje tajemnicza Jedenastka – dziewczynka o paranormalnych zdolnościach. Serial „Stranger Things” jest połączeniem horroru z science fiction, a całej produkcji towarzyszy ciężka atmosfera tajemniczości utrzymana w mistrzowski sposób w klimacie lat osiemdziesiątych i charakterystycznych dla nich elementów. Pomimo, że dzieci tworzą większość obsady, nie wpływa to na odbiór serialu, a jest wręcz dodatkowym jego atutem.

Zobacz także: Jakie Seriale Netflix warto obejrzeć? Oto pełna lista.

House Of Cards

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Złożoność relacji międzyludzkich i nieporozumienia z nimi związane można zaobserwować na każdym poziomie życia społecznego. Nie dziwi więc fakt, że w polityce występują one ze zdwojoną siłą. Kevin Spacey wciela się w rolę wysoko postawionego polityka, który pomimo zapewnień nie otrzymuje stanowiska Sekretarzu Stanu. Z tego powodu postanawia zemścić się na prezydencie i tworzy sieć politycznej intrygi. Tytułowy domek z kart pokazuje, że każdy nieostrożny ruch może zakończyć się lawiną mniejszych i większych nieszczęść.

Orange Is The New Black

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Wszystkim, którzy choć raz zastanawiali się jak wygląda amerykańskie więzienie dla kobiet od wewnątrz serial „Orange Is The New Black” powinien się spodobać. Delikatna Piper trafia do więzienia za pomoc w przemycie narkotyków. Tam musi stawić czoła odmienności charakterów i twardym zasadom rządzącym placówką zarówno ze strony władzy oraz pomiędzy osadzonymi. Serial pełen jest zabawnych, jak również dramatycznych sytuacji oraz dość mocno obrazuje relacje w kobiecych związkach homoseksualnych.

Black Mirror

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Rozwój technologi jest w wielu dziedzinach naszego życia zbawienny na tyle, że często nie zdajemy sobie sprawy z jego mrocznej strony. Produkcja „Black Mirror” to zlepek wielu opowieści o tym do czego prowadzi technologia w naszym codziennym życiu i jak łatwo jest o jej wykorzystanie w niewłaściwym, nieetycznym celu. Serial jest prawdziwą bombą emocjonalną, która konfrontuje nas z wieloma problemami i pociąga do refleksji nad tym gdzie znajduje się cienka linia, w której rzeczywistość przybiera rangę tytułowego, czarnego lustra.

Breaking Bad

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Brak pieniędzy nierzadko popycha ludzi do łamania prawa. Do czego może prowadzić brak pieniędzy w połączeniu z nieuleczalną chorobą? Możemy to sprawdzić poznając Waltera White’a – bohatera serialu „Breaking Bad„. Walt jest nauczycielem chemii, który w oparciu o niestabilność finansową i świadomość, że zostało mu dwa lata życia postanawia zarabiać na produkcji metaamfetaminy. Serial okrzyknięty jedną z najlepszych produkcji wszech czasów pokazuje jak wiele się zmienia, kiedy człowiek nie ma nic do stracenia. Nieszablonowe dialogi, świetne aktorstwo i specyficzny klimat to cechy, dla których warto skusić się na ten serial.

Peaky Blinders

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Niezwykle klimatyczna podróż w czasie skupia się na historii Thomasa Shelby i jego rodziny trudzącej się działalnością przestępczą. Strach jest wzmacniany faktem, że członkowie tego gangu posiadają czapki z wszytymi żyletkami. Jak wiadomo, władza często uderza do głowy i tak jest również w przypadku Thomasa, który chce poszerzyć zasięg swojej działalności. Nie obejdzie się jednak bez utarczek z policją i członkami innych gangów.

La Casa De Papel

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

„Dom z papieru” opowiada historię przestępców zamaskowanych w bardzo charakterystyczny sposób. Mają oni dokonać napadu na mennicę narodową. Uczestnicy napadu nie znają swoich imion, dlatego posługują się pseudonimami będącymi nazwami miast. Grupą kieruje pewien tajemniczy Profesor, który jak się zdaje przygotował doskonały plan tego rabunku. Czy idealny plan wiąże się z idealną jego realizacją?

Zobacz także: Netflix – ceny pakietów

Narcos

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Lata osiemdziesiąte i oparta na faktach historia bossa narkotykowego Pablo Escobara. W pewnym momencie jego działalność przestępcza mocno się rozwija i generuje ogromne ilości pieniędzy. Z tego powodu staje się on celem amerykańskich służb federalnych, które wysyłają agenta mającego rozprawić się z Escobarem. Osobliwa muzyka i świetne zdjęcia przenoszą nas do Kolumbii, w której nie trudno o krwawą jatkę.

Dark

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Serial „Dark” to idealna pozycja dla fanów kina mrocznego, przesyconego aurą tajemnicy. Ta niemiecka produkcja to przede wszystkim wyjątkowe zdjęcia i niesamowity klimat zagadkowego miasteczka. Zaginięcie dwójki dzieci przypomina historię sprzed trzydziestu trzech lat i sprawia, że ukazuje się dziwna dynamika pomiędzy członkami kilku rodzin. Co tak na prawdę stało się z dziećmi?

Zobacz także: Netflix czy warto?

Wikingowie

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

„Wikingowie” przenoszą nas w czasy skandynawskich wojowników. Ragnar Lothbrok – jeden z wikingów uważa, że wyprawy wojownicze podejmowane w przeciwnym niż dotychczas kierunku mogłyby być o wiele bardziej opłacalne. Po jednej z udanych wypraw, którym Ragnar przewodzi dochodzi do pojedynku między nim, a rządzącym jarlem. Serial „Wikingowie” to przedstawienie w bardzo ciekawy sposób życia i zwyczajów rządzących tamtejszą grupą oraz heroizmu głównego bohatera.