A więc chcesz być UXem? Pozwól, że Ci pomogę.

A więc chcesz być UXem? Pozwól, że Ci pomogę.

Opublikowano 31.08.2015 20:11 - 4


Strefa kursów, dał nam dostęp do ich najnowszego dzieła: Kurs UX & UI – sztuka użytecznego projektowania. Przez weekend miałem okazję zaznajomić się z ich najnowszym produktem.

Chylę czoła. Muszę się przyznać, że byłem sceptycznie do tego kursu nastawiony. W sumie to nie wiem dlaczego. Jednak przyznaję się i uderzam w pierś. Było to bezpodstawne nastawienie i po spędzeniu kilku godzin z tym kursem zmieniłem całkowicie swoje podejście do niego.

Dla mnie, jako osoby, która UXem zajmuje się na co dzień, informacje w nim zawarte nie były niczym odkrywczym. Nie jest to jednak kurs skierowany dla wyjadaczy tylko dla ludzi, którzy wyjadaczami stać się chcą. I szczerze go wam polecam.

Dlaczego?

Jak już wspomniałem – UX to mój chleb powszedni i wiem jak dużo czasu zajmowało mi często dotarcie do niektórych informacji, jak również podjęcie pewnych wniosków. Tutaj nie dostaniecie ich podanych na tacy w formie listy do odhaczenia. Autorzy zadbali o rzetelne wyjaśnienie każdego terminu i sytuacji omawianych w kursie. Widać, ze odrobili zadanie – bhawo strefa kursów!

Tematy, które poruszają nie są omawiane w typie podręcznikowych, suchych informacji. W większości lekcji odnoszą się do przykładów, zastosowań w projektach oraz nie szczędzą w przekazywaniu ciekawych i przydatnych linków (o kilku już sam nie pamiętałem i dzięki kursowi do nich wróciłem).

ux-design-gora-lodowa

Autorzy pokrótce omawiają kilka narzędzi służących do prototypowania czy też tworzenia makiet takich jak UXPin, Axure, Balsamiq. W kursie jednak znajduje się także obszerny rozdział (a nawet dwa) poświęcone projektowaniu UX Design w Adobe Illustrator.

Znajdziecie tutaj także ciekawie omówione tematy związane z webdesignem.

Innymi słowy: Kurs wprowadza nas w idee User Experience Design, pokazuje do czego powinno się dążyć, jakich narzędzi i po co używać. Jednocześnie lektor, z którego głosu wywnioskowałem, że siedzi w temacie, który omawia (ciekawe czy trafnie), służy bardzo dużą ilością rad związanych nie tylko z UCD (user centered design) ale także z zasadami projektowania stron internetowych oraz aplikacji. Fonty, kolory, waga strony, ogólnie bardzo fajnie podane podstawy projektowania.

uxpin

Koniec wakacji, może warto zrobić coś nowego;) Jeśli ktoś chciałby się rozwijać w tym temacie (bądź nie wie czy by chciał) to polecam ten kurs, ponieważ jeśli się w temacie odnajdziesz – zarazi Cię i będziesz chciał więcej. Jeśli natomiast to jednak nie będzie to, co Cię jara, to na pewno nie zaliczysz godzin spędzonych z tym kursem do czasu straconego w swoim życiu.

Dodatkowo, do najbliższej niedzieli kurs jest przeceniony i po wykonaniu prostej matematyki wychodzi, że za jedną godzinę nauki zapłacimy raptem 7.90zł, co według mnie jest bardzo dobrą ceną za taki ogrom wiedzy.

Szczerze polecam ten kurs.
Łukasz z DailyWeb.

PS dokleiłem naszego DailyWebowego refa do linku :-)

Wieści z Rozładowani.pl