Strefa kursów, dał nam dostęp do ich najnowszego dzieła: Kurs UX & UI – sztuka użytecznego projektowania. Przez weekend miałem okazję zaznajomić się z ich najnowszym produktem.

Chylę czoła. Muszę się przyznać, że byłem sceptycznie do tego kursu nastawiony. W sumie to nie wiem dlaczego. Jednak przyznaję się i uderzam w pierś. Było to bezpodstawne nastawienie i po spędzeniu kilku godzin z tym kursem zmieniłem całkowicie swoje podejście do niego.

Dla mnie, jako osoby, która UXem zajmuje się na co dzień, informacje w nim zawarte nie były niczym odkrywczym. Nie jest to jednak kurs skierowany dla wyjadaczy tylko dla ludzi, którzy wyjadaczami stać się chcą. I szczerze go wam polecam.

Kurs UX – coś co pomoże Ci poznać lepiej branżę

Jak już wspomniałem – UX to mój chleb powszedni i wiem jak dużo czasu zajmowało mi często dotarcie do niektórych informacji, jak również podjęcie pewnych wniosków. Tutaj nie dostaniecie ich podanych na tacy w formie listy do odhaczenia. Autorzy zadbali o rzetelne wyjaśnienie każdego terminu i sytuacji omawianych w kursie. Widać, ze odrobili zadanie – bhawo strefa kursów!

Tematy, które poruszają nie są omawiane w typie podręcznikowych, suchych informacji. W większości lekcji odnoszą się do przykładów, zastosowań w projektach oraz nie szczędzą w przekazywaniu ciekawych i przydatnych linków (o kilku już sam nie pamiętałem i dzięki kursowi do nich wróciłem).

Czym właściwie jest UX? Wyobraź sobie proces projektowania stron jako wielką górę lodową pływającą po oceanie. To co widzisz na powierzchni to projekt wizualny strony. To jednak tylko wierzchołek góry – znacznie większa jej część jest schowana pod powierzchnią wody.

ux-design-gora-lodowa

Autorzy pokrótce omawiają kilka narzędzi służących do prototypowania czy też tworzenia makiet takich jak UXPin, Axure, Balsamiq. W kursie jednak znajduje się także obszerny rozdział (a nawet dwa) poświęcone projektowaniu UX Design w Adobe Illustrator.

Najważniejszy element użytkownicy

Znajdziecie tutaj także ciekawie omówione tematy związane z webdesignem.

Innymi słowy: Kurs UX wprowadza nas w idee User Experience Design, pokazuje do czego powinno się dążyć, jakich narzędzi i po co używać. Jednocześnie lektor, z którego głosu wywnioskowałem, że siedzi w temacie, który omawia (ciekawe czy trafnie), służy bardzo dużą ilością rad związanych nie tylko z UCD (user centered design) ale także z zasadami projektowania stron internetowych oraz aplikacji. Fonty, kolory, waga strony, ogólnie bardzo fajnie podane podstawy projektowania.

uxpin

Koniec wakacji, może warto zrobić coś nowego;) Jeśli ktoś chciałby się rozwijać w tym temacie (bądź nie wie czy by chciał) to polecam ten kurs, ponieważ jeśli się w temacie odnajdziesz – zarazi Cię i będziesz chciał więcej. Jeśli natomiast to jednak nie będzie to, co Cię jara, to na pewno nie zaliczysz godzin spędzonych z tym kursem do czasu straconego w swoim życiu.

Dodatkowo, do najbliższej niedzieli kurs jest przeceniony i po wykonaniu prostej matematyki wychodzi, że za jedną godzinę nauki zapłacimy raptem 7.90zł, co według mnie jest bardzo dobrą ceną za taki ogrom wiedzy.

Poza tym pamiętajcie, że Strefa Kursów często organizuje akcje rabatowe i można wyrwać ten kurs lub jakikolwiek inny w rozsądnych pieniądzach, trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz kurs UX

Szczerze polecam ten kurs. Łukasz z DailyWeb.