Instagram jest niewątpliwie jednym z najszybciej rozwijających się Social Mediów, ale i jednocześnie stroną zrzeszającą miliony użytkowników z całego świata. Różnorodne treści pojawiają się na każdym kroku, a my możemy poczuć się osaczeni. Nic dziwnego, w końcu Instagram, to już nie tylko portal dla zwykłych użytkowników, to coraz częściej sposób na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Największe światowe marki poniekąd wykorzystują zasięgi, jakie oferuje Instagram i stworzyły z niego swoją własną strategię marketingową. W żadnej innej aplikacji nie ma bowiem takiego kontaktu z konsumentami jak właśnie tu. Dla przeciętnego odbiorcy może być to po prostu za wiele. Aplikacja do dzielenia się momentami w postaci zdjęć ze swojego życia, stała się największym serwisem do sprzedaży przeróżnych treści. I w tych okolicznościach pojawiają się pytania wielu użytkowników: jak usunąć konto na Instagramie i czy jest to w ogóle możliwe?

Jak zawiesić konto na instagramie?

Jeśli jesteśmy już przesyceni nadmiarem treści, Instagram oferuje nam tymczasowe zawieszenie konta. W praktyce jest to dość wygodna opcja dla osób jeszcze niezdecydowanych, którzy nie chcą podejmować nieprzemyślanych kroków. Jeśli chcemy jedynie zwyczajnie odpocząć od serwisu, ale w dowolnym momencie powrócić – wystarczy na nowo się zalogować, a odzyskamy pełny dostęp do naszego profilu. A jak właściwie możemy zawiesić nasze konto? To bardzo proste! Wystarczą 3 kroki:

1.  Logujemy się na nasz profil przez stronę internetową (proces nie jest możliwy z poziomu aplikacji), przechodzimy do profilu i klikamy „Edytuj profil”.

5b84cf2777d71

2.  Następnie musimy odnaleźć na samym dole strony opcję ” Tymczasowe wyłączenie konta” – przechodzimy do tej zakładki.

9fff1b3b2c174

3. Po przeniesieniu do nowej zakładki musimy już tylko wybrać powód rezygnacji oraz wprowadzić nasze hasło. W tym momencie możemy zawiesić konto na dowolny okres i bez żadnych konsekwencji.

379550f1b23dd

Jak usunąć konto na Instagramie na stałe?

Jeśli natomiast mamy naprawdę dość Instagrama i jesteśmy pewni, że nie będziemy chcieli powrócić do naszego aktualnego konta, możemy je usunąć.
Warto jednak zastanowić się nad tym poważnie, ponieważ nie będzie możliwe już odzyskanie go, a nazwa profilu również nie będzie mogła być wykorzystana ponownie. Jest to nieco bardziej skomplikowany proces, ponieważ musimy dodatkowo przenieść się na stronę, do której nie ma bezpośrednio dostępu z poziomu naszego profilu, dlatego należy dokładnie przeczytać poniższą instrukcję.

  1. Podstawy krok to zalogowanie się i przeniesienie się na tę stronę internetową (nie ma innego sposobu na usunięcie konta – czy to logując się z aplikacji, czy poprzez witrynę internetową).
  2. Po przejściu do strony zostaniemy poproszeni o powód usunięcia konta i o podanie naszego hasła (dokładnie tak jak podczas tymczasowego zawieszenia profilu).

23a9541913395

Wybierając „Usuń trwale moje konto”- czyli czerwony przycisk na dole strony, usuniemy na zawsze wszystkie nasze komentarze, posty, polubienia czy znajomości.

Usunięcie konta na Instagramie, przy już niewielkiej znajomości komputera, jest dość proste. Pamiętajmy jednak, że czasami nie warto tracić wszystkich naszych działań, do których dążyliśmy przez pewien okres czasu, a tym bardziej zdjęć i wspomnień z nimi związanymi.

Bardzo dobrą opcją jest zawieszenie konta. Przestaniemy być widoczni dla innych użytkowników, ale jednocześnie możemy w bardzo prosty sposób wrócić do naszego profilu.

Do dyspozycji mamy jeszcze jedną opcję, która jest pewnego rodzaju półśrodkiem. Mowa o aplikacji. Jeśli usuniemy aplikację Instagrama z naszego telefonu, możemy w prosty sposób pozbyć się serwisu z pola naszego widzenia. Jednocześnie będziemy mogli odpocząć od wszechobecnych reklam i innych treści, ale w każdej chwili będziemy mogli po prostu zalogować się poprzez stronę internetową. Usunięcie aplikacji jest nam wszystkim znaną opcją, ale dla przypomnienia mała instrukcja.

Odinstalowanie aplikacji przez system operacyjny Android

1. Przechodzimy do Sklepu Google Play.
2. Wybieramy menu „Moje gry i aplikacje”.
3. Wyszukujemy aplikacji Instagram.
4. Klikamy odinstaluj.

Odinstalowanie aplikacji przez system operacyjny iOS (czyli na urządzeniach iPhone)

1. Należy kliknąć i przytrzymać chwilę dowolną aplikację z naszego ekranu.
2. Wybieramy znaczek x znajdujący przy aplikacji Instagram.
3. Pojawi się okienko pytające, czy chcemy usunąć aplikację.
4. Klikamy „Usuń” i gotowe!

R E K L A M A

Jest to bardzo sensowny sposób dla wszystkich niezdecydowanych. Usunięcie aplikacji nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami. W każdej chwili możemy od nowa zainstalować Instagram lub logować się przez komputer/laptop albo za pomocą adresu URL witryny przez smartfon.

Przedstawione sposoby są bardzo łatwe i nie powinny nikomu przysporzyć trudności. W razie problemów istnieje możliwość skontaktowania się z Pomocą Instagrama lub możemy skontaktować się z zaufanym informatykiem. Instagram przestał być tylko serwisem zbierającym nasze wspomnienia, co dla wielu z nas, może być na dłuższą metę męczące.