System Ocen na OLX był dość spartański, ale idzie nowe. OLX zaprezentował, właśnie jak będzie działać nowa odsłona oceny zakupów i wszystko wskazuje na to, że będzie miało to dużo sensu.

Dotychczasowy system komentarzy i opinii na OLX nie był zły, ale na pewno dość prosty, by nie powiedzie, że zbyt prosty. Oczywiście w jego ramach otrzymywaliśmy ocenę i ewentualny komentarz do transakcji, którą zrealizowaliśmy. Zdaje się, że jego ułomnością była możliwość wystawienia opinii, bez zrealizowanej transakcji, co był dość zastanawiające, chociaż nie wiem, czy nie była to forma buga, który został poprawiony (nie widziałem ostatnio pytań o opinie do osoby, z którą wymieniłem kilka wiadomości). Niemniej teraz OLX postanowił pójść krok dalej i przedstawił nowy system ocen w ramach platformy z całym planem jej wdrożenia.

//dzisiaj na dailyweb

Co powinniście wiedzieć o nowym Systemie Ocen na OLX?

Przede wszystkim będzie nieco bardziej złożony, a to pozwoli na nieco bardziej precyzyjne oceny dotyczące transakcji. Co to oznacza w praktyce? Otóż ocena opierać będzie się na skali od 1 do 5, gdzie 5-tka stanowić będzie najlepszą ocenę. Dodatkowo będziemy mogli wskazać poprzez dedykowane przyciski elementy, które łączą się z transakcją, a które oceniliśmy bardzo dobrze.

unnamed 7

To nie koniec zmian. Wraz z wprowadzeniem nowej wersji będziecie również mogli prześledzić, a właściwie wrócić do wszystkich opinii, które wystawiliście swoim kontrahentom. Będzie do tego dedykowane menu.

unnamed 8

Oceny będą średnią arytmetyczną wszystkich otrzymanych ocen, a nowy system będzie działał zarówno na wersji desktopowej jak i mobilnej. Kiedy jednak możemy spodziewać się zmian? Otóż wdrożenie przewidziane jest na 3 czerwca 2024, natomiast cała oś czasu zmian przedstawiona przez OLX wygląda następująco:

  • 13 maja: Przestaniemy wysyłać prośby o ocenę.
  • 21 maja: Przestaniemy zbierać oceny przez jakiś czas.
  • 27 maja: Przestaniemy wyświetlać oceny zebrane za pomocą aktualnego systemu. Twoja poprzednia ocena jako sprzedawca będzie nadal widoczna na Twoim profilu i w ogłoszeniach.
  • 3 czerwca: Udostępnimy nowy system ocen i ponownie rozpoczniemy ich zbieranie.

Zmiana jest dość subtelna i nie wywraca całego porządku, a najpewniej będzie można jeszcze precyzyjniej ocenić osoby lub samemu otrzymać oceny na podstawie dokonanej transakcji.

Więcej informacji o nowym Systemie Ocen na OLX znajdziecie na dedykowanej stronie pomocy.