Zdarzyło Ci się zablokować sobie telefon? Nie pamiętasz hasła, PINu lub wzoru do odblokowania telefonu? Jest na to rada. Nazywa się ona dr.fone.

Zapomnienie danych potrzebnych do odblokowania raczej Ci się nie przytrafi z telefonem, którego używasz codziennie. Jest jednak wysokie prawdopodobieństwo, że podczas reanimacji tego, którego trzymasz w szufladzie od ponad trzech miesięcy już tak. Innym realnym przypadkiem jest zakup zablokowanego urządzenia od jakiegoś niezbyt uczciwego sprzedawcy. Sytuacji może być wiele. Sam znasz tą, która Ci się przytrafiła.

Większość blokad można wyłączyć poprzez twardy reset do ustawień fabrycznych. W tym przypadku jednak równocześnie musimy się pożegnać z danymi, które na urządzeniu się znajdują. Wszystkie zdjęcia, filmy, muzyka zrobią papa. Co, jeśli jednak nie chcemy ich stracić? Możemy odblokować telefon przy pomocy narzędzia dr.fone. Działa ono zarówno w przypadku blokady ekranu w telefonach z Androidem, jak i iOS.

Na filmiku poniżej możecie zobaczyć, jak dokładnie wygląda cały proces odblokowania telefonu.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Ciężko było mi w to uwierzyć, dlatego zrobiłem to sam ze swoim starym telefonem.

IMG 20180701 134338

Zablokowany telefon, działa, 13:43. Podłączam do komputera.

dr1

Wybieram model mojego urządzenia w dr.fone.

dr2

Postępuję zgodnie z instrukcją. Uruchamiam ponownie telefon w trybie recovery. Telefon nigdy nie był rootowany, najnowsze aktualizacje zainstalowane.

IMG 20180701 134600

Dr. fone zaczyna działać.

dr3 dr4 dr5

Oprogramowanie informuje mnie o tym, co się dzieje. To według mnie coś pozytywnego, ponieważ nie masz wątpliwości, czy się zawiesiło, czy co, a proces dość stresujący.

https://www.instagram.com/p/BksE-CelY91/?taken-by=dailywebpl

Zwróćcie uwagę na godzinę. Całość zajęła mi niecałe 5 minut. Dane na telefonie pozostały, nawet do WiFi się podłączył automatycznie.

Dr.fone nie służy jednak tylko do tej jednej czynności. Jest to kompleksowe narzędzie, w którym możemy:

  • Odzyskać dane takie jak kontakty, zdjęcia, historię połączeń, fotki, filmiki itp
  • Przenoszenie zawartości telefonu pomiędzy Androidem i iOS w obie strony
  • Korzystać jak z zamiennika iTunes
  • Tworzyć oraz przywracać backupy telefonu
  • A nawet naprawić system czy zrootować telefon (Android)

Warto również wspomnieć o tym, że aplikacja działa na wszystkich popularnych wersjach Windowsa oraz na OSX.

iOS

Większość czynności, które jesteśmy w stanie wykonać z naszym systemem, gdy już niedomaga, pozwala nam zachować nasze dane na urządzeniu. Wydaje mi się, że będzie to bardzo przydatna opcja dla osób, którym telefon zaczął zwalniać i przydałoby się odświeżyć system. Wiem po sobie, że często przed tą czynnością blokuje mnie właśnie fakt utraty wszystkiego i potrzeba przygotowaniu backupu. To potrafi zająć sporo czasu w zależności od ilości danych.

Tutaj także przydatny może okazać się właśnie dr.fone, ponieważ w jednej aplikacji możemy zrobić to wszystko na raz.

Mam nadzieję, że uświadomiłem was tym wpisem także, jak łatwo jest się włamać do telefonu. Pamiętajcie, aby dobrze zabezpieczać aplikacje wewnątrz swoich urządzeń i automatycznego logowania używać w miejscach, gdzie nic złego nie może się przytrafić. Android oferuje automatyczne uzupełnianie hasła, więc po odblokowaniu telefonu intruz nawet nie musi go znać. Jest w stanie się zalogować i zmienić na nowe.

Ku przestrodze.


Artykuł powstał przy współpracy z marką Wondershare.