Dzisiaj odpowiemy na pytanie: jaki właściwie kurs PHP wybrać? Otóż jest ich kilka rodzajów i typów, postanowiliśmy więc je zebrać i opisać, tak byś mógł trafnie podjąć decyzje.
PHP jest jednym z popularniejszych języków programowania. Jest to rodzaj skryptowego języka służącego do projektowania stron internetowych. Jego główną cechą jest łatwość i przejrzystość tworzenia witryn internetowych, na podstawie nieskomplikowanego kodu źródłowego. Ponadto programowanie PHP umożliwia dostęp do dużej ilości bibliotek oraz rozszerzeń, a co również jest ważne, za darmo.
Historia języka PHP
Twórcą tego języka został Rasmus Lerdorf, duński programista, w 1994r. Został on opracowany w celu obserwowania ilości osób znajdujących się w danym momencie na stronie programisty. Rok później stworzony przez niego język stał się na tyle popularny, iż zdecydował się na publiczne udostępnienie kodu źródłowego. W 1997 r. programiści z Izraela zdecydowali się zmodyfikować PHP w celu zwiększenia jego wydajności. W konsekwencji na rynku pojawił się język PHP 3.0., którego generalną cechą była możliwość dodawania modułów. Ponowne ulepszenie miało miejsce 3 lata później. Ci sami programiści zajęli się ponownie modułami oraz systemem bezpieczeństwa. PHP 4.0. oraz kolejne wersje cechowały się coraz większą wydajnością i szybkością działania. Zeev Suraski i Andi Gutmans nadal pracowali nad językiem PHP. W konsekwencji stał się on dużo bardziej przejrzysty nie tracąc przy tym na rozwoju. PHP 5 zawiera wyrażenie rachunku lambda, obiekty wiążące funkcję, czyli domknięcia, mysql stanowiący substytut dla libmysql. PHP MYSQL oznacza, iż MYSQL jest najpopularniejszym systemem zarządzania bazami danych w języku PHP. W 2005 r. udostępniono pierwsze informacje o pracy nad PHP 6, ale prowadzenie działań zostało zawieszone. W 2014 r. rozpoczęto działania w zakresie ulepszania języka PHP. Kolejna, siódma, generacja zawiera współdziałającą składnię zmiennych. Dodatkowo PHP 7 cechuje się łatwiejszym i bardziej swobodnym użyciem operatorów oraz wprowadzeniem nowych.
Kurs PHP – jaki wybrać?
Kurs PHP dla początkujących
Aby PHP programowanie należało do naszych umiejętności, należy rozważyć wzięcie udziału w kursie. Podczas kursu PHP dla początkujących zadamy sobie pytania PHP – co to? Dlaczego warto poznać ten język? Jak go używać? W jaki sposób działa? Po udzieleniu odpowiedzi na te pytania rozpoczynamy pracę z wybranym językiem programowania. Kurs PHP 7 podstawowy obejmuje stworzenie skryptu, zdobycie wiedzy o definiowaniu zmiennych oraz ich wyświetlaniu, dodawaniu komentarzy w języku PHP, łączeniu ciągów tekstowych. Ponadto poznajemy podstawowe funkcje w tym języku, dowiadujemy się jak dokonywać obliczeń, poznajemy obiektowe aspekty. W czasie kursu podstawowego dowiadujemy się również jak przetwarzać dane z formularza, w jaki sposób pracować z bazami danych, jak korzystać z plików zewnętrznych oraz poznajemy podstawowe błędy w PHP. W końcowym etapie zapoznajemy się z najbardziej przydatnymi technikami korzystania z języka PHP. Jest to rozwiązanie dla młodych programistów lub osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z tworzeniem stron internetowych.
Tutaj znajdziecie nasze omówienie kursu PHP dla początkujących.
Kurs PHP dla średnio zaawansowanych
Podczas kursu średnio zaawansowanego uzyskujemy bardziej profesjonalną wiedzę oraz uczymy się radzić z trudniejszymi problemami jakie można spotkać przy używaniu języka PHP. Kursanci zapoznają się ze skryptami konsolowymi, skryptami WWW, zaawansowaną obiektowością, jak również poznają przydatne operatory. W skład programu wchodzi obsługa daty i czasu, bazy danych, praca nad formularzami, wysyłanie maili z użyciem Biblioteki SwitfMailer oraz pozyskanie wiedzy na temat sesji i ciasteczek. Ponadto poznamy Autoloader oraz działanie narzędzia jakim jest Composer. Kurs ten podejmuje bardziej skomplikowane aspekty języka PHP, co wiąże się z wyższym poziomem trudności w stosunku do kursu podstawowego.
Tutaj znajdziecie nasze omówienie kursu PHP dla średnio zaawansowanych.
KURS CakePHP
Tworzenie z CMS polega na samodzielnym modyfikowaniu tekstu, grafiki. Jest to system zarządzania treścią, który pomaga w stworzeniu własnej strony web. Pomimo tego, iż nie wymaga to skomplikowanej wiedzy programistycznej, to nadal należy mieć wiedzę, którą można zdobyć na kursie tworzenia CMS z CakePHP. Pierwszy etap obejmuje wprowadzenie, czyli poznanie podstaw, tworzenie nowej bazy danych jak również konfigurację aplikacji. W dalszej części poznajemy wzorce MVC, a w ramach tego podstawowy kontroler, widok index oraz najważniejsze koncepcje. Podczas kursu poznajemy metody edycji rekordu, otrzymujemy informację jak dodać nowy rekord. Ponadto uczymy się uzupełniania odnośników, usuwania produktów z bazy, sprawdzania danych oraz wzbogacamy wiedzę odnośnie użytkowników, autoryzacji, zagadnień związanych z hasłami oraz kontem użytkownika. Jest to doskonały wybór dla osób, które chciałyby w prosty i przystępny sposób poznać metody projektowania i tworzenia stron WWW.
Tutaj znajdziecie nasze omówienie kursu CakePHP.
Mam nadzieję, że tym materiałem pomogliśmy Wam wybrać właściwy kurs pod posiadane umiejętności lub potrzeby. Koniecznie dajcie znać, na który z nich się zdecydowaliście.