Pamiętacie domenę .BLOG od twórców Wordpress? Znamy datę premiery!

Pamiętacie domenę .BLOG od twórców WordPress? Znamy datę premiery!

Opublikowano 14.07.2016 8:37 - 3


Kolejne smakowite wieści z wordpressowego frontu. Twórcy WordPress oficjalnie przedstawili kalendarz premiery domeny .BLOG. Będzie bardzo ciekawie na jesieni.

Matt Mullenweg, twórca WordPress zdradził dużo interesujących faktów odnośnie swojej najnowszej inwestycji. Historia zaczyna się w momencie licytacji, kiedy to podstawiona przez wspomnianego Pana osoba, przebija wszystkie stawki oferowane przez gigantów takich jak chociażby Google. Potem już tylko formalności – $20 mln na stół i mamy nowego właściciela domeny .BLOG. Oczywiście jak twierdzi Matt te rozegranie było zamierzone. Gdyby reszta walczącej stawki dowiedziała się, kto stara się nabyć tą nazwę, z pewnością cena mogłaby być zdecydowanie wyższa. Szach Matt.

Twórca WordPress by kupić .BLOG podstawił figuranta i zapłacił jedyne 20 milionów dolarów!

Nasepnym krokiem było przestawienie pomysłu na jej wykorzystanie. Otóż została ona kupiona z myślą o wszystkich użytkownikach serwisu WordPress.com, jako doskonała alternatywa dla adresu. To co cieszy równie mocno, to fakt że będzie ona także sprzedawana niezależnie. Cen oczywiście jeszcze ostatecznych nie przedstawiono, więc nie wiadomo czego można się spodziewać. W moich domysłach zakładam, że cena dla posiadaczy kont WordPress.com może być nieco bardziej atrakcyjna, by zachęcić swoich użytkowników do korzystania z niej, niż w wolnej sprzedaży.

date

Listopad zapowiada się naprawdę wybornie, nie tylko dla użytkowników WordPress.com, ale także dla całego świata domen. Domena .BLOG ma naprawdę ogromny potencjał, tym bardziej jeśli idzie w parze z najpopularniejszą platformą blogową i jednym z najpopularniejszych systemów CMS na świecie. Końcówka będzie wprowadzana do życia w trzech etapach. Zostanie ona udostępniona 21 listopada do publicznej rejestracji, a to znaczy że każdy Kowalski będzie mógł dokonać jej zakupu. Ta operacja poprzedzona zostanie fazą Sunrise (właściciele praw do marek będą mogli kupić własne rozszerzenia) już 18 sierpnia, a faza Landrush (sprzedaż pozostałych domen premium) już 2 listopada. Będzie się działo!

O sukcesie w sprzedaży domen świaczy trend sprzedaży z pierwszego dnia publicznej dostępności. Jestem przekonany, że w przypadku domeny .BLOG dojdzie do rekordów już na etapie fazy Sunrise czy Landrush. Potencjał jest ogromny i nie wyobrażam sobie, by ostatecznie po pierwszym dniu publicznej dostępności nie obyło się bez kilkudziesięciu tysięcy sprzedanych sztuk. Przekonamy się jednak w listopadzie.

PS Musiałem to zrobić. Nagłówek w stylu jednego z polskich wiodących blogów technologicznych. Ciekawe czy faktycznie warto tworzyć takie clickbaitowe nagłówki, statystyki pokażą.

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz