Xiaomi Smart Band 8 to najlepiej sprzedająca się opaska na świecie. Zasadniczo nie ma ona już nawet zbyt dużej konkurencji. Tym bardziej wiele osób ucieszy fakt, że Xiaomi Smart Band 9 jest już bardzo bliski premiery.

Aktualny model z ósemką w nazwie zadebiutował w Chinach w kwietniu zeszłego roku. Na rynku europejskim pojawił się oficjalnie we wrześniu. Rok w świecie technologii to bardzo długo, a wcześniej słyszeliśmy, że Xiaomi przyśpiesza pracę nad swoją smart opaską, by zaprezentować ją możliwie szybko.

Jak donosi serwis xiaomiforall.com, nowa odsłona smartbanda już przechodzi odpowiednią certyfikację w urzędach łączności Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Indonezji. Dodatkowo certyfikacja dotyczy ponownie dwóch modeli — czyli znów ujrzymy wersję Pro.

Xiaomi Smart Band 9 już niedługo!

Xiaomi Smart Band 9
Xiaomi Smart Band 8 przyniósł całkiem nowe opaski oraz system ich mocowania.

Taka certyfikacja to w większości ostatni wymagany krok przed wprowadzeniem gotowego urządzenia na rynek. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie nowości przyniesie nową pastylka od Xiaomi. Tu trzeba jednak rzetelnie przyznać, że nie ma na ten temat kompletnie żadnych wiadomości. Nawet w sferze plotek, nie było tu żadnych doniesień.

Możemy więc co najwyżej spekulować na podstawie tego, jak Xiaomi traktuję tę serię urządzeń i do czego nas przyzwyczaiło. Między smart band 6, 7 i 8 doszło do kilku pomniejszych zmian, które stanowią dobrą ewolucję serii. Najlepiej widać to na przykładzie wyświetlacza, który delikatnie urósł, ma ciut większą rozdzielczość i jest coraz jaśniejszy (a przez to lepiej widzialny w słońcu). To też wskazówka, że możemy znów zobaczyć coś nowego pod tym kątem. Stawiałbym głównie na podniesienie jasności wyświetlacza do z 600 do 700 nitów. Co jest już raczej standardem na rynku.

Premiera Xiaomi Smart Band 8. Nowa, większa opaska zaoferuje 16 dni pracy na baterii i nauczy Cię boksu

Wiele zmienić może się również w sferze oprogramowania. Xiaomi przechodzi w przypadku najnowszych i najpopularniejszych swoich modeli smartfonów na nowy system HyperOs. To może skutkować również zmianami oprogramowania, które przyniesie nowe funkcje oraz zostanie dostosowane pod względem technicznym.

Niestety spodziewamy się również opóźnionej o kilka miesięcy premiery na rynkach europejskich. Nie wiemy, dlaczego wprowadzanie Xiaomi Smart Band trwa tak długo. Smartfony Xiaomi debiutują znacznie szybciej.