Polacy coraz częściej zwracają uwagę na nowe metody płatności, a jedną z tych, która zdaje się najsilniej podbijać ich serca w 2024 roku, są płatności odroczone. W ostatnim czasie rynek zyskał nowego gracza, który poza usługą Kup teraz, zapłać później zapewnia też szereg innych możliwości.

Kupuj i płać później – czy Polacy chętnie korzystają z tej opcji?

Tak. Usługa Kup teraz, zapłać później staje się coraz powszechniejsza w Polsce. Z raportu udostępnionego przez Kearney wynika, że już ok. 64% polskich konsumentów skorzystało z tej metody płatności. Co ciekawe, jesteśmy w tej kwestii w europejskiej czołówce, tuż obok Szwedów oraz Włochów[1].

Co kupujemy, kiedy możemy zapłacić za zakupy później? Jak czytamy w wyżej wymienionym raporcie, Polacy najchętniej odraczali płatność za elektronikę, wyposażenie wnętrza i ubrania. Średnia kwota transakcji nie przekraczała 1100 zł.

Bogata oferta sklepów z płatnością Wonga Pay

W ostatnim czasie polska firma Wonga dołączyła do grona podmiotów oferujących usługę „Kup teraz, zapłać później”. Mowa o aplikacji Wonga Pay, dzięki której możesz odroczyć płatność za zakupy nawet do 45 dni za 0 zł z RRSO 0%. Kwotę przeznaczoną na wydatki można też rozłożyć na wygodne raty i spłacać co miesiąc z RRSO 130,43%. 

Czym wyróżnia się Wonga Pay? Możesz płacić nią zarówno w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym, a także wypłacić gotówkę z dowolnego bankomatu (koszt wypłaty to 3 zł). Wszystko to z możliwością odroczenia zapłaty na określony czas, za pomocą kilku kliknięć w aplikacji mobilnej.

Dzięki temu zyskujesz większą elastyczność, a odroczenie płatności może ułatwić zarządzanie domowym budżetem i dostosowanie wydatków do aktualnych potrzeb finansowych. To szczególnie korzystne w sytuacjach, gdy pojawią się nieprzewidziane wydatki lub trzeba poczekać na wpływ środków na konto.

Aplikacja Wonga Pay – znacznie więcej niż tylko płatności odroczone

Interesujesz się innowacyjnymi metodami płatności? Wonga Pay sprawdzi się na medal. Pobierz aplikację ze sklepu Google Play, przejdź weryfikację i załóż konto, a będziesz mieć do dyspozycji rachunek płatniczy z limitem kredytowym w wysokości nawet do 7000 zł. Wysokość przyznanego limitu zależeć będzie od tego, jaką masz w tym momencie zdolność kredytową.

Czym jest limit kredytowy? W skrócie, to środki, które otrzymujesz od Wonga po założeniu konta. Możesz je wydać, na co tylko chcesz (na większe zakupy albo małe przyjemności) i spłacić później lub rozłożyć na raty.

Spłata powinna nastąpić do 15. dnia następnego miesiąca, co wyjaśniamy dokładniej na poniższych przykładach.

  • Wydaj pieniądze z limitu 1. dnia miesiąca i zapłać za 45 dni – masz na to 30 dni obecnego miesiąca i 15 kolejnego.
  • Wydaj pieniądze z limitu 15. dnia miesiąca i zapłać za 30 dni – masz na to 15 dni obecnego miesiąca i 15 kolejnego miesiąca.

Wraz z rachunkiem otrzymasz kartę płatniczą – wirtualną lub fizyczną (jednorazowy koszt wydania karty fizycznej to 25 zł)  – której  możesz używać do kupowania i płacenia w stacjonarnych sklepach lub przez Internet. Jeśli tylko chcesz, możesz dodać kartę do portfela Google Pay, aby komfortowo płacić za zakupy, usługi czy inne wydatki. Podpięcie karty do wirtualnego portfela pozwoli Ci płacić przy użyciu   Twojego telefonu obsługującego Google Pay. 

Zakupy na raty

Wonga Pay to nie tylko płatności w formule Kup teraz, zapłać później. Korzystając z aplikacji, możesz wygodnie rozłożyć kwotę za zakupy na raty (RRSO 130,43%) – nawet jeśli sprzedający nie udostępnia takiej opcji. Po prostu płacisz w sklepie kartą Wonga Pay Visa (wirtualną lub fizyczną), a później klikasz w aplikacji, że chcesz spłacać w ratach. W ten sposób możesz kupować elektronikę, buty, ubrania, kosmetyki, a także płacić za usługi – np. mechanika albo fryzjera.

Artykuł sponsorowany.

R E K L A M A

To nie jest oferta. Przyznanie kredytu zależy od zdolności kredytowej. Szczegółowe warunki określają: Umowa Wonga Pay, Regulaminy Aplikacji Mobilnej Wonga Pay i Obsługi Kart Planet Pay oraz TOiP dostępne na: www.wongapay.pl/dokumenty. Kredytodawcą oraz dostawcą usług płatniczych jest Wonga.pl sp. z o.o. Wydawcą karty płatniczej jest Planet Pay sp. z o.o.

[1] https://www.kearney.com/industry/financial-services/european-retail-banking-radar/article/-/insights/with-embedded-finance-such-as-bnpl-on-the-rise-are-banks-at-risk-of-losing-out. 

Zobacz nasz VLOG!