Potencjał domeny jest ogromny. Nic więc dziwnego, że w aukcji brał udział sam Google, który potencjalnie chciał wykorzystać ją do swojej platformy Blogger. Oczywiście w aukcji brało udział wielu innych potentatów domenowych, głównie ze względu na ogromne możliwości wykorzystania tej domeny.

Całej pikatnerii sprawie dodaje fakt, że oficjalnie Matt Mullenweg nie brał udziału w aukcji, tylko osoba z nim powiązana. Jak tłumaczy w wywiadzie udzielonym Venture Beat, zagranie to było zrobione z premedytacją. Powód był dość oczywisty i jak łatwo się domyśleć, chciał uniknąć podbijania stawki, ze względu na swoje nazwisko, które z pewnością na konkurentów zadziałałoby jak płachta na byka.

Matt także potwierdził w swoim wywiadzie, że domena będzie dostępna dla wszystkich użytkowników platformy WordPress.com, ale także będzie sprzedawana osobno, niezależnie. To doskonała wiadomość, gdyż każdy potencjalny użytkownik nie będzie się musiał stać zależy od zewnętrznego serwisu, a będzie mógł z niej korzystać jak z każdej innej.

Wartość domeny jest bardziej niż astronomiczna, jednak przy tak potężnym zapleczu i możliwościach jej wykorzystania, myślę że to kwestia naprawdę niewielkiego czasu, kiedy ta inwestycja się zwróci. Czekam z niecierpliwością na jej pojawienie się na rynku, zaś sam Mullenweg obiecuje, że wydarzy się to jeszcze w tym roku, a plotki głoszą że już nawet w listopadzie.