Moc nowości, czyli już teraz możesz pobrać betę: iOS 14, iPadOS 14 oraz tvOS 14

Opublikowano 10.07.2020 6:44 Aktualizacja: 10.07.2020 8:06 -


Podczas tegorocznego WWDC Apple zaprezentowało nowe wersje systemów operacyjnych na swoje urządzenia. Ich ostateczne wersje mają być opublikowane jesienią tego roku, ale od wczoraj dostępne są publiczne wersje beta iOS 14, iPadOS 14 oraz tvOS 14.

Apple przyzwyczaiło już użytkowników, że dopuszcza publiczne testy swoich systemów operacyjnych. Nie tylko developerzy mogą sprawdzić, co nowego pojawia się w systemach, jak one pracują, jakie mają wady i zalety, ale również zwykli użytkownicy. Wystarczy zarejestrować swoje urządzenie w programie publicznych testów.

ios14 iphone

Nowości w iOS 14 i iPadOS 14

Prezentacja kolejnej wersji iOS wywołała tradycyjnie sporo komentarzy na temat zmian. W iOS 14 pojawiają się widgety na ekranie głównym, zmiana sposobu wyświetlania aplikacji w postaci biblioteki, czy chociażby obraz w obrazie. Ponadto, Siri oraz komunikat o przychodzących połączeniach nie będą już zajmować całej powierzchni ekranu. W wiadomościach możliwe będzie przypinanie rozmów w górnej części ekranu. Safari zyska funkcję tłumaczeń całych stron internetowych, o ile takowe będzie możliwe, a także możliwość informowania użytkownika o podejrzeniu wykradzenia hasła. Wszystkie te funkcje pojawią się także w iPadOS 14. Ponadto, system na iPady będzie wyposażony w funkcję Scribble, która udoskonala pracę z tekstem. Systemy zyskają także inne zmiany oraz nowości. 

ipados14 ipad

Nowości w tvOS 14

tvOS 14, czyli system przeznaczony dla Apple TV, zyskuje aplikację Dom, znaną z iOS. Wreszcie Apple TV będzie obsługiwać wideo z YouTube w rozdzielczości 4K. Podobnie jak w iOS oraz iPadOS, pojawi się opcja obrazu w obrazie. Poza tym możliwe będzie korzystanie z Apple Arcade przez kilka profili użytkowników. Ponadto pojawią się inne pomniejsze zmiany. 

tvos14

Jak dołączyć do publicznych beta testów?

Żeby przetestować najnowsze wersje systemów od Apple, należy zarejestrować urządzenie w programie publicznych testów. W tym celu wystarczy w przeglądarce Safari przejść na stronę https://beta.apple.com/sp/betaprogram/, wykorzystać do logowania swoje AppleID oraz pobrać na urządzenie odpowiedni profil. Po jego instalacji oraz restarcie urządzenia, możliwe będzie pobranie systemu w wersji publicznej bety. 

Ostrzegam jednak, że to nadal testy wersji beta, która może zawierać szereg błędów. Przy stosowaniu tego typu wersji zawsze istnieje ryzyko gorszej pracy urządzenia, czy nawet utraty danych. Każdy instaluje system w wersji beta na własną odpowiedzialność.

Wieści z Rozładowani.pl