Podczas wtorkowej konferencji Apple zaprezentowało wiele odświeżonych modeli swoich produktów. Wśród nich znalazł się także Apple Watch 7.

Tak jak rok temu, wrześniowa konferencja Apple przyniosła nam nowy model flagowego smart zegarka firmy z Cupertino. Apple Watch 7 stawia na sprawdzony przez lata design. Nie zabrakło jednak kilku zmian.

Apple Watch od teraz w nowych rozmiarach i z większym ekranem

Ponownie w sprzedaży pojawią się zegarki w 2 rozmiarach. Każdy z nich urósł o milimetr. Dostaniemy więc modele 41 i 45 mm, które zastąpią 40 i 44 mm. Odnosi się to jednak jedynie do rozmiaru ekranu. Zmniejszono ramki wokół wyświetlacza o całe 40%, ale zmianie nie uległa obudowa. Po raz kolejny wybrano znaną już zaokrągloną konstrukcję.

R E K L A M A

Dzięki temu wszystkie zgodne z Apple Watchem Series 6 paski będą kompatybilne z nową wersją. Wróci również możliwość wyboru materiału, z którego wykonana zostanie koperta. Ponownie opcją będzie aluminium i droższa stal nierdzewna.

apple watch 7

Dwa nowe kolory Apple Watch 7

Zmiany nastąpią także w proponowanych przez Apple kolorach Apple Watch 7. Tym razem dostępne będą:

  • grafitowy,
  • srebrny,
  • czerwony,
  • błękitny,
  • oliwkowy.

Ostatnie 2 kolory to nowość. Poprzedni model Apple Watch był już dostępny w ciemniejszym odcieniu niebieskiego, ale zieleń pojawia się w serii po raz pierwszy.  Podane kolory dotyczą tylko aluminium. Wersja stalowa najprawdopodobniej ukaże się w standardowych srebrze, graficie i złocie.

apple watch 7

Niewiele zmian w środku

Nie zdecydowano się na usprawnienie nowego Apple Watch 7 wieloma nowymi funkcjami. Jedną z najważniejszych nowości jest odporność na pył z certyfikatem IP6X. Ładowanie będzie wydajniejsze, nawet o 33%. Pojawi się również wykrywanie upadku podczas ćwiczeń, co zwiększy szeroką gamę możliwości zegarka w kwestii ochrony zdrowia. Poprawie uległa także bateria, która ma być pojemniejsza.

W tym roku Apple zdecydowanie postawiło na bezpieczne usprawnienia Apple Watch 7. Nie doczekaliśmy się radykalnej zmiany wyglądu, którą sugerowały przecieki krążące w sieci od miesięcy. Widocznie projektanci firmy z Cupertino uznali, że obecny design Apple Watcha jest uwielbiany na całym świecie i wystarczy go jedynie lekko odświeżyć. Przekonamy się, jak wpłynie to na sprzedaż nowych zegarków Apple Watch 7. Nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty premiery, ale Apple zdradza, że smartwatche będą dostępne jesienią tego roku.

Ceny Apple Watch 7

Aktualnie dostępna najtańsza wersja Apple Watch, czyli Series 6, jest wyceniona na 1899 zł. A jak kształtować się będą ceny Apple Watch 7?

Apple zdradziło, że cena Apple Watch 7 będzie zaczynać się od 399 dolarów. Po przeliczeniu i dorzuceniu podatków, w Polsce będzie to prawdopodobnie ta sama kwota, co w przypadku 6. generacji, a więc od 1899 zł.

Zobacz inne zapowiedzi z #AppleEvent🍏 2021: