Apple wreszcie zaprezentowało najnowszego iPhone’a 13! Zobaczyliśmy premierowe smartfony iPhone 13, iPhone 13 mini oraz iPhone 13 Pro i Pro Max. Ceny zaczynają się od 699 dolarów.

Tegoroczne wydarzenie Apple Event nie mogło odbyć się bez premiery iPhone 13. Najnowszy flagowiec Apple po wielu miesiącach spekulacji wreszcie został oficjalnie zaprezentowany przez Tima Cooka. Jakie nowości pojawiły się w iPhone 13?

Mniejszy, szybszy, lepszy

Największa zmiana w iPhone 13 to kanciasty design z dwoma charakterystycznymi obiektywami na tylnej części obudowy. Telefon jest o 20% mniejszy od poprzednika.

R E K L A M A

W środku znalazło się jednak miejsce dla nowych technologii i większej baterii. Ekran jest o 28% jaśniejszy. Ma też lepszy kontrast i głębszą czerń. Smartfon Apple iPhone 13 napędzany jest przez nowy procesor Apple A15 Bionic w technologii 5 nm. Procesor ma 6 rdzeni, a układ graficzny – 4 rdzenie.

Nie będziemy zaczynać od cen iPhone’a 13, bo to zostawimy sobie na koniec. Nowy iPhone 13 będzie dostępny podobnie jak jego poprzednik z ubiegłego roku, w czterech wariantach:

  • iPhone 13 mini
  • iPhone 13
  • iPhone 13 Pro
  • iPhone 13 Pro Max

tim cook iphone 13

Nowe aparaty

Nowy zestaw aparatów w iPhone 13 to najbardziej zaawansowany układ dwóch tylnych obiektywów zastosowany dotychczas przez Apple. Ma on oferować więcej światła w zdjęciach i mniejsze zakłócenia w obrazie. Zaprezentowane próbki pokazały moc nowych obiektywów szczególnie pod kątem robienia zdjęć w słabym oświetleniu oraz w nocy.

Kiedy premiera iPhone 13?

Zgodnie z tym, do czego przyzwyczaiło nas Apple, nowe iPhone’y wypuszczane będą w najbliższych tygodniach. Podobnie było w roku ubiegłym, kiedy pandemia pokrzyżowała sporo, nawet zaburzyła łańcuchy dostaw poszczególnych podzespołów, które niezbędne są do złożenia iPhone’a. Przedsprzedaż nowych smartfonów ruszy w piątek, 17 września.

iPhone 13 cena i warianty

Ceny nowego iPhone 13 od Apple będą się zaczynać od 699 dolarów. Podstawowa wersja smartfona będzie dostępna w dwóch wersjach:

  • iPhone 13
  • iPhone 13 mini

Dostępne będą jeszcze iPhone 13 Pro i Pro Max, o których niżej.

iphone 13 iphone 13 mini

IPhone 13 Pro i Pro Max

Zgodnie z ostatnią strategią Apple, nie mogło zabraknąć także zapowiedzi nowego modelu iPhone 13 Pro (6,1 cala) i iPhone 13 Pro Max (6,7 cala). Smartfony będą mieć po 3 obiektywy na tylnej części obudowy oraz 5-rdzeniowy procesor A15 Bionic. Wyposażono je w ekrany OLED Super Retina XDR. Wyświetlacze będą mieć też adaptacyjne odświeżanie Pro Motion do 120 Hz.

IPhone’y 13 Pro i Pro Max mają po 3 obiektywy: portretowy telefoto, szeroki oraz ultraszeroki. W tym przypadku, podobnie jak w iPhone 13, Apple chwali nowe możliwości robienia zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Dzięki nowej technologii iPhone’y 13 Pro i Pro Max będą w stanie robić także zaawansowane zdjęcia w trybie macro.

iphone 13 pro

iphone 13 pro

Ceny iPhone 13 Pro

Ceny na rynku amerykańskim nowego iPhone 13 Pro i Pro Max kształtują się następująco:

  • iPhone 13 Pro: od 999 dolarów
  • iPhone 13 Pro Max: od 1099 dolarów

Zobacz inne zapowiedzi z #AppleEvent🍏 2021: