Tegoroczne wydarzenie Apple Event nie mogło odbyć się bez premiery iPhone 13. Najnowszy flagowiec Apple po wielu miesiącach spekulacji wreszcie został oficjalnie zaprezentowany przez Tima Cooka. Jakie nowości pojawiły się w iPhone 13?

Mniejszy, szybszy, lepszy

Największa zmiana w iPhone 13 to kanciasty design z dwoma charakterystycznymi obiektywami na tylnej części obudowy. Telefon jest o 20% mniejszy od poprzednika.

R E K L A M A

W środku znalazło się jednak miejsce dla nowych technologii i większej baterii. Ekran jest o 28% jaśniejszy. Ma też lepszy kontrast i głębszą czerń. Smartfon Apple iPhone 13 napędzany jest przez nowy procesor Apple A15 Bionic w technologii 5 nm. Procesor ma 6 rdzeni, a układ graficzny – 4 rdzenie.

Nie będziemy zaczynać od cen iPhone’a 13, bo to zostawimy sobie na koniec. Nowy iPhone 13 będzie dostępny podobnie jak jego poprzednik z ubiegłego roku, w czterech wariantach:

  • iPhone 13 mini
  • iPhone 13
  • iPhone 13 Pro
  • iPhone 13 Pro Max

tim cook iphone 13

Nowe aparaty

Nowy zestaw aparatów w iPhone 13 to najbardziej zaawansowany układ dwóch tylnych obiektywów zastosowany dotychczas przez Apple. Ma on oferować więcej światła w zdjęciach i mniejsze zakłócenia w obrazie. Zaprezentowane próbki pokazały moc nowych obiektywów szczególnie pod kątem robienia zdjęć w słabym oświetleniu oraz w nocy.

Kiedy premiera iPhone 13?

Zgodnie z tym, do czego przyzwyczaiło nas Apple, nowe iPhone’y wypuszczane będą w najbliższych tygodniach. Podobnie było w roku ubiegłym, kiedy pandemia pokrzyżowała sporo, nawet zaburzyła łańcuchy dostaw poszczególnych podzespołów, które niezbędne są do złożenia iPhone’a. Przedsprzedaż nowych smartfonów ruszy w piątek, 17 września.

iPhone 13 cena i warianty

Ceny nowego iPhone 13 od Apple będą się zaczynać od 699 dolarów. Podstawowa wersja smartfona będzie dostępna w dwóch wersjach:

  • iPhone 13
  • iPhone 13 mini

Dostępne będą jeszcze iPhone 13 Pro i Pro Max, o których niżej.

iphone 13 iphone 13 mini

IPhone 13 Pro i Pro Max

Zgodnie z ostatnią strategią Apple, nie mogło zabraknąć także zapowiedzi nowego modelu iPhone 13 Pro (6,1 cala) i iPhone 13 Pro Max (6,7 cala). Smartfony będą mieć po 3 obiektywy na tylnej części obudowy oraz 5-rdzeniowy procesor A15 Bionic. Wyposażono je w ekrany OLED Super Retina XDR. Wyświetlacze będą mieć też adaptacyjne odświeżanie Pro Motion do 120 Hz.

IPhone’y 13 Pro i Pro Max mają po 3 obiektywy: portretowy telefoto, szeroki oraz ultraszeroki. W tym przypadku, podobnie jak w iPhone 13, Apple chwali nowe możliwości robienia zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Dzięki nowej technologii iPhone’y 13 Pro i Pro Max będą w stanie robić także zaawansowane zdjęcia w trybie macro.

iphone 13 pro

iphone 13 pro

Ceny iPhone 13 Pro

Ceny na rynku amerykańskim nowego iPhone 13 Pro i Pro Max kształtują się następująco:

  • iPhone 13 Pro: od 999 dolarów
  • iPhone 13 Pro Max: od 1099 dolarów

Zobacz inne zapowiedzi z #AppleEvent🍏 2021: