Jak informuje Mark Gurman AirTag drugiej generacji ma zostać ogłoszony w 2025 roku.

Apple swojego pierwszego AirTaga – trackera do przedmiotów, który potrafił komunikować się z urządzeniami firmy z Cupertino, zaprezentowało trzy lata temu. Urządzenie działa naprawdę dobrze, ale wciąż jest dość niszowe, więc nic dziwnego, że niewiele mówiło się o jego następcy.

Do czasu, Mark Gurman z Bloomberga ogłosił, że AirTag drugiej generacji, czy po prostu AirTag 2 ma zostać ogłoszony w 2025 roku. Dokładniej powiedział on, że „ma pojawić się około połowy przyszłego roku” więc możemy szacować, że zostanie on zaprezentowany jak poprzednik – w kwietniu.

Plotki na temat AirTag 2

AirTag

Jeżeli chodzi o nowego AirTaga nie mamy za wiele do przekazania. Ma on pojawić się w połowie przyszłego roku. W środku potencjalnie znaleźć będziemy mogli lepszego chipa z ulepszonym śledzeniem lokalizacji. Prawdopodobnie AirTag 2 będzie miał ten sam układ Ultra-Wideband drugiej generacji, co iPhone 15, Apple Watch Series 9 i modele Ultra 2.

Podczas gdy układ U1 działa tylko na odległość kilku metrów (około 10 metrów), druga generacja układu UWB firmy Apple działa na znacznie większe odległości – do 60 metrów. Umożliwiło to firmie stworzenie nowej funkcji i Phone’ach 15, która pozwala użytkownikom znaleźć znajomych za pomocą funkcji Precision Finding. Dziennikarz Bloomberga poinformował również, że Apple przeprowadza aktualnie testy produkcyjne (produkt o nazwie kodowej B589) ze swoimi partnerami w Azji.

Apple i Google wspólnie wyślą Wam alerty o niepożądanym śledzeniu na urządzeniach z systemem iOS i Android

Patrząc na znacznie lepsze i dokładniejsze możliwości śledzenia, to AirTag 2 nie wydaje się skokiem Apple na kasę najwierniejszych fanów marki. Zobaczymy jeszcze, ile przyjdzie nam za nowe AirTagi zapłacić. Jeżeli cena będzie zbliżona do pierwszej generacji, to z pewnością będzie on odebrany ciepło. Hitem byłyby nowe kształty urządzeń, ale na to się raczej nie zanosi.

//dzisiaj na dailyweb

Zobacz nasz VLOG!