ShiftCam to akcesoria, które stworzą z Twojego telefonu fotograficzną bestię | IFA 2020

Opublikowano 10.09.2020 12:57 Aktualizacja: 10.09.2020 13:15 -


Targi IFA 2020 nie zgromadziły tysięcy wystawców jak w zeszłym roku. Wśród setki (dosłownie) wystawców pojawiło się kilka firm, produkujących ciekawe akcesoria. ShiftCam mógł być Wam znany z akcji na Indiegogo. My trafiliśmy na firmę bezpośrednio na targach, kilka jej produktów było godnych uwagi.

Mogłoby się wydawać, że na rynku jest dostatecznie dużo podobnych produktów na rynku. Akcesoria od ShiftCam wyróżniają się jednak unikatowymi funkcjami. Sprawiają też wrażenie solidnie wykonanych, o czym mogliśmy się przekonać osobiście. Co oferuje ShiftCam?

Rig, czyli akcesoria w służbie profesjonalnych kadrów

Na YouTube znaleźć można dziesiątki profesjonalnych filmów, które nagrane zostały iPhone lub innym smartfonem. Rzadko kiedy, takie filmy realizowane są jednak prosto „z ręki”. Osoby stojące za kamerą często budują skomplikowane rigi zawierające stelaż, często gimbala, zestaw filtrów, dodatkowe obiektywy czy w końcu dodatkowe oświetlenie LED.

ShiftCam

Oczywiście budowa takiego zestawu może być kosztowna, a często przewyższa nawet cenę amatorskich bezlusterkowców. Takie zaawansowane, drogie systemy, które buduje się wedle własnych potrzeb i w zgodzie z własnym doświadczeniem nie są jednak ani nowością, ani czymś unikalnym. Sam znak kilka osób, które zbudowały taki zestaw.

ShiftCam

Na rynku pojawiło się kilka firm, które próbują ułatwić to zadanie. Oferują oni gotowe zestawy lub można je złożyć z zaproponowanych elementów. Są też firmy, które znacznie uprościły temat budowania idealnego rigu.

ShiftCam to świetne rozwiązanie, jeśli Rig to zbyt wiele

Popularny w serwisach crownfoundingowych ShiftCam to jeden z wystawców, do którego dotarliśmy podczas IFA 2020. Na targi w Berlinie przywiózł niemal wszystkie produkty, które oferuje. Pokazał też kilka tych, których na rynku nie ma.

ShiftCam

W jego ofercie znaleźć można obiektywy nakładane na aparat naszego telefonu. Producent w najnowszym modelu Multilens wprowadza dedykowane etui dla konkretnych modeli telefonów. Każde etui zawiera 3, 4, a nawet 6 obiektywów. Mogą to być konwertery tele i szerokokątne, rybie oko czy też obiektyw do zdjęć makro. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników przygotowano serię Pro, której optyka jest bardziej zaawansowana i wykonana ze znacznie lepszych materiałów. To jednak mniej uniwersalne rozwiązanie, które zabiera sporo miejsca. Daje jednak świetne rezultaty.

Jedną z nowości, które udało nam się zobaczyć, jest uchwyt do telefonu ProGrip, którego kampania właśnie trwa na Kickstarterze. Oprócz tego, że urządzenie znacznie poprawia ergonomię podczas robienia zdjęć oraz nagrywania filmów ma też inne zastosowania. W obudowie ProGrip znalazło się miejsce dla dodatkowego powerbanku, którym będzie można doładować nasz telefon. Można to zrobić tradycyjnie kablem lub wykorzystać ładowanie bezprzewodowe. Jest tu też przycisk, który wyzwala migawkę aparatu (po połączeniu Bluetooth), zimna stopka do montowania akcesoriów (jak mikrofon czy dodatkowe oświetlenie) oraz gwint statywowy. ProGrip stworzono tak, by obsługiwał zarówno małe, jak i duże telefony, nawet, gdy są umieszczone w etui. Dodatkowo może on też działać jako biurkowa ładowarka, w pozycji pionowej lub poziomej.

ShiftCam

Zarówno etui z wieloma obiektywami, obiektywy z serii Pro, jak i nadchodzący ProGrip stwarzają nowe możliwości dla osób, które pochłonięte są mobilną fotografią. Ciekawe akcesoria od ShiftCam nie są też tak drogie, jak profesjonalnie złożony rig, co pewnie doceni sporo początkujących amatorów.

Więcej informacji na stronie producenta. O GripPro dowiecie się też więcej na stronie kampanii w serwisie Kickstarter.

Wieści z Rozładowani.pl