Tegoroczne targi IFA w Berlinie odbywają się w rzeczywistości otoczonej pandemią koronawirusa. Podczas nich zaprezentowano kilka ciekawych urządzeń, o czym możecie przeczytać na łamach DailyWeb. Swoje nowe sprzęty pokazał także Honor. Wśród nich znalazły się przede wszystkim nowe smartwatche. Odświeżenia doczekały się laptopy z rodziny MagicBook, czyli MagicBook 14, MagicBook 15, a także MagicBook Pro.

Honor MagicBook 14 i MagicBook 15

Laptopy Honor MagicBook 14 oraz MagicBook 15 przeszły jedynie delikatne odświeżenie. Nowe wersje zostały wyposażone w sześciordzeniowe procesory AMD Ryzen 5 4500U. Wspierane one będą przez 8 GB pamięci RAM DDR4. Na pokładzie znalazły się również karty graficzne Radeon Vega. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji dyski SSD PCIe o pojemności 512 GB. W MagicBook 14 podobnie, jak w poprzednim modelu bateria, kiedy jest w pełni naładowana, ma zapewnić pracę przez 10,5 godziny. Obudowa obydwu modeli jest aluminiowa. Ich waga wynosi 1,38 kg w przypadku modelu 14” oraz 1,53 kg w MagicBook 15. Honor wycenił odświeżone laptopy na 749,9 Euro za MagicBook 14 oraz 699,9 Euro za MagicBook 15. Obydwa będą pracować pod kontrolą Windowsa 10 Home.

Laptopy Honor MagicBook

Honor MagicBook Pro

Najbardziej interesująco prezentuje się jednak model MagicBook Pro. Według Honora skierowany jest on do profesjonalistów. Zainstalowano w nim sześciordzeniowy procesor AMD Ryzen 5 4600H, który obsługuje 12 wątków. MagicBook Pro wyposażony jest w pamięć RAM DDR4 o pojemności 16 GB. Natomiast dane przechowywane będą na dysku SSD NVMe o pojemności 512 GB. Honor zdecydował się tutaj na zastosowanie systemu chłodzenia składającego się z dwóch wentylatorów oraz podwójnych rurek cieplnych. Producent podaje, że dzięki temu zabiegowi uzyskano lepszy przepływ powietrza. W MagicBook Pro znalazło się ogniwo zasilające o pojemności 56 Wh, które pozwala na ciągłą pracę przez 11 godzin. Baterię można naładować przy pomocy 65 W ładowarki. Pozwoli ona na osiągnięcie 50% pojemności (ładowanie od 0) w ciągu 30 minut. Podobnie, jak w przypadku wyżej opisanych modeli, na pokładzie MagicBook Pro znajdzie się Windows 10 Home.

Honor MagicBook Pro

Wyświetlacz i cena MagicBook Pro

Obraz w Honor MagicBook Pro wyświetlany jest na 16,1” wyświetlaczu. Honor deklaruje 100% pokrycie sRGB. Z kolei jasność wyświetlacza to 300 nitów. W MagicBook Pro zastosowano znane już rozwiązanie z umiejscowienie kamery pod przyciskiem klawiatury, a skaner linii papilarnych umieszczono w przycisku włącznika. Laptop waży 1,7 kg. Cena Honor MagicBook Pro ma wynosić 899,9 Euro.

Źródło: Honor


Posłuchaj nas!