Podczas targów IFA w Berlinie, Honor pokazał również dwa tablety, które reprezentują rynek produktów ze średniej-niższej półki. Co prawda, producent nie zdradził jeszcze, ile będą kosztowały te modele i kiedy zobaczymy je w Europie, ale daje to cień światła na przyszłe plany firmy Honor. Poznajcie HONOR Pad 6 oraz HONOR Pad X6.

Wiemy, że nie tak dawno Honor przedstawił model V6. Wiemy też, że również Huawei przygotował nowe tablety, do których produkty Honor są niezwykle podobne. Plotki, mówią jednak, że modele Honora będą mniej zaawansowane i pozbawione niektórych funkcji jak, chociażby nagłośnienia HARMAN/KARDON.

Honor Pad 6

Ten model jest nieco bardziej zaawansowany. Firma komunikuje go jako model idealny dla dzieci i młodzieży jako ważny element nauki i zabawy. Posiada kilka funkcji przydatnych tylko dla nich, jak śledzenie postępów w nauce, tryby zabawy czy tryb czytnika książek. Tablet dostępny będzie w dwóch kolorach: jasny błękit i szarość.

Honor Tab 6

Ekran urządzenia posiada 10.1 cala i rozdzielczość 1980 × 1200 pikseli. Wyświetlacz stanowi 80% obudowy. W środku znalazło się miejsce dla procesora Kirin 710A (to rynkowy konkurent Snapdragona 710, chociaż w praktyce nie stanowi dla nie go zagrożenia) oraz do 4 GB pamięci RAM. Tablet posiada dwa aparaty – 5 MP główny i 2 MP do selfie. Bateria urządzenia posiada 5100 mAh. Tablet będzie występował w wersji z modemem LTE oraz dodatkowym aktywnym rysikiem.

Honor Pad X6

Mimo iż forma i wygląd urządzenia jest niemal nie do odróżnienia, to jednak są to nadal dwa różne modele. Nieznacznie mniejszy jest wyświetlacz, który w modelu X6 ma 9,7 cala oraz rozdzielczość 1200 × 1080 pikseli. Pozostałe parametry są podobne, z tym wyjątkiem, że nie zobaczymy tu prawdopodobnie wersji z 4 GB pamięci RAM.

Honor Tab 6

Cena modelu Honor Pad 6 w zależności od wariantu pamięci wahać się będzie między 720 zł a 1050 zł (po przeliczeniu waluty). Honor Tab X6 nie został jeszcze wyceniony, ale spodziewamy się, że będzie nieznacznie tańszy. W najbliższym czasie spodziewamy się kolejnych informacji o tych modelach, w tym daty europejskiej premiery.

Podstrona modelu Honor Pad 6 na oficjalnej stronie.
Podstrona modelu Honor Pad X6 na oficjalnej stronie.