Facebook pozwoli Ci usunąć wysłaną wiadomość!

Facebook pozwoli Ci usunąć wysłaną wiadomość!

Opublikowano 6.02.2019 8:56 -


Messenger nareszcie pozwoli na wycofanie wysłanej wiadomości. Długo wyczekiwana funkcja już w ciągu najbliższych dni pojawi się u wszystkich użytkowników. Nie zabrakło jednak ograniczeń.

Literówki, błędnie przyklejone linki, wiadomości wysłane do nieprawidłowego adresata... powodów, dla których brakowało mi tej funkcji, jest wiele. I raczej nie jestem w tym osamotniona. Aż trudno uwierzyć, że najpopularniejszy internetowy komunikator na świecie nie posiadał tak podstawowej funkcji, jak usunięcie wysłanej wiadomości. Funkcji dostępnej nie tylko w wykupionym przez Facebook Whatsappie, lecz nawet lekko archaicznym Skype. Co prawda opcja Usuń widniała w interfejsie Messengera, jednak oznaczała ona usunięcie wiadomości jedynie z ekranu odbiorcy. Teraz została ona zastąpiona przez dwie równoległe opcje: Usuń dla Ciebie i Usuń dla wszystkich.  Ta druga pozwala na wycofanie wysłanej wiadomości w czasie do 10 minut od jej wysłania.

Funkcja Usuń dla wszystkich jest już dostępna globalnie, jednak może minąć kilka dni, zanim zostanie wdrożona u wszystkich użytkowników. Aby otrzymać do niej dostęp, należy zaktualizować Messengera do ostatniej wersji.

Jak usunąć wiadomość z Messengera?

Korzystanie z funkcji Usuń dla wszystkich jest analogiczne do tego, jak wyglądało usuwanie wiadomości w swoim okienku rozmowy. Opcja pojawi się po naciśnięciu i przytrzymaniu wiadomości. Wspomniany wcześniej limit czasowy nie jest jednak jedynym warunkiem, o którym należy pamiętać.

Trzeba mieć świadomość, że odbiorca wiadomości w dalszym ciągu będzie mieć informację, że otrzymał wiadomość, jednak została ona usunięta. Ponadto, jeśli tylko przed jej usunięciem zauważy, że zawierała ona nieodpowiednie treści, w dalszym ciągu będzie mógł zgłosić ją do administracji Facebooka. Usuniętą z konwersacji wiadomość wciąż będzie można znaleźć bowiem na serwerach Facebooka. Jak wiadomo, nic zarówno w przyrodzie, jak i w social mediach nie ginie.

Wieści z Rozładowani.pl