Messenger otrzyma niebawem konkretną aktualizację. Meta oficjalnie ogłosiła, jakie zmiany czekają nas w facebookowym komunikatorze.

Meta nie próżnuje jeśli chodzi o aktualizacje swoich narzędzi. Ostatnia zmiana na Messengerze  – bezpieczna pamięć nie spowodowała zachwytu, a raczej irytację. Komunikator usuwał wiadomości starsze niż 90 dni. Kasował również zdjęcia. Oczywiście można było sobie z tym poradzić, wykonując polecenia Mety i podając kod PIN.

//dzisiaj na dailyweb

Z szerzej perspektywy była to całkiem potrzebna aktualizacja, mająca na celu ochronę danych użytkownika, oferując pełne szyfrowanie danych. Tym razem – Meta wprowadza parę zmian, których możemy na pierwszym rzut oka nie zauważyć.

Messenger i kolejne aktualizacje aplikacji. Wysyłanie zdjęć HD i większych plików

Messenger

Po pierwsze – będziemy mogli teraz wysyłać zdjęcia w jakość HD. Tego zdecydowanie brakowało. W celu wysłania pliku w wysokiej jakości należy wybrać obraz z kompozytora czatu, a następnie włączyć przełącznik HD i dotknąć „Wyślij”. Po wybraniu „dodatkowe zdjęcia” będziemy mogli wybrać pliki w jakości HD i przesłać je dalej.

Druga zmiana szczególnie mnie cieszy. Jest nią zmiana ograniczeń wysłanych plików. Dotychczas mogliśmy przesyłać pliki ważące maksymalnie 25MB. Teraz ten limit został zwiększony do aż 100 MB. Nieco uciążliwe, kiedy musiałem używać e-maila czy transferów, aby wysłać komuś plik, który ledwo przekraczał daną liczbę MB. Messenger obsłuży wszystkie najważniejsze formaty, w tym pdf, docx czy zip.

Messenger pozwoli na tworzenie albumów i wygenerowanie kodu QR

Messenger

Ponadto wprowadzono możliwość wygenerowania kodu QR, dzięki któremu możemy szybko zaprosić znajomych do kontaktów. Aby rozpocząć wątek wiadomości z nowym połączeniem, trzeba przejść do ustawień i dotknąć ikony kodu QR u góry. Stamtąd można skanować kod za pomocą kamery urządzenia lub udostępnić link.

Samsung liderem mobilnego AI? Zdziwisz się gdzie ma największe branie

Meta wprowadziła również pewną zmianę, powodująca, że możemy zaprowadzić porządek na Messengerze. Nowa aktualizacja pozwoli na  tworzenie albumów ze zdjęciami i filmami do udostępnienia na czatach grupowych. Co najważniejsze – z łatwością pobierzemy taki album na urządzenie. Zamiast klikać na każde zdjęcie z osobna, możemy ściągnąć całą kolekcję jednym kliknięciem/stuknięciem. Opcja ta ma pojawić się w najbliższych tygodniach.