W sobotę, 25.04,2020 odbędzie się jeden przelot w godzinach wieczornych. Pogoda może nam trochę spłatać figla, ale miejmy nadzieję, że rozjaśni się do wieczora. Na pocieszenie w nocy odbędą się dwa kolejne „kursy”.

PRZELOTY STARLINK W sobotę 25.04.2020:

  1. 21:15 – 42 satelity Starlink, widoczne nad północnym horyzontem (będą lecieć od zachodu)

PRZELOTY STARLINK W NOCY Z soboty na niedzielę 25/26.04.2020:

  1. 02:44 – 11 satelitów Starlink, widoczne centralnie nad nami (będą lecieć od zachodu)
  2. 04:19 – 16 satelitów Starlink, widoczne centralnie nad nami (będą lecieć od zachodu)

PS. Jutro (niedziela) też będą nad nami ;)

UWAGA: zalecam odwiedzenie tego tekstu w późniejszych godzinach, gdyż w każdej  chwili może pojawić się aktualizacja godzin.

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.


Posłuchaj nas!