Dark Mode w Youtube wkrótce dla wszystkich, dziś dla szczęściarzy

Dark Mode w Youtube wkrótce dla wszystkich, dziś dla szczęściarzy

Opublikowano 31.07.2018 10:02 -


YouTube po kilku miesiącach od wprowadzenia ciemnego motywu do strony www oraz na aplikacje iOS zabiera się finalnie za Androida. Jest ona dostarczana stopniowo i nie sposób jej przeoczyć. Po aktualizacji domyślną skórką będzie właśnie ta ciemna.

Muszę przyznać, że spodobało mi się znalezione w internecie tłumaczenie dark mode jako “mroczny tryb”. Od tego momentu każda osoba używająca ciemnych skórek w moich oczach uścisnęła dłoń samemu Imperatorowi, przechodząc na ciemną stroną mocy.

Niezależnie od tego, czy używacie go, bo utożsamiacie się z Darth Vader-em, słuchacie death/black metalu, czy też po prostu jasny tryb przeszkadza w oglądaniu filmów nocą, mam dobrą wiadomość. Wkrótce będzie można odpalić ciemny tryb na każdym urządzeniu niezależnie od tego, jaki system posiadamy.

DARK MODE DLA ANDROIDA

Ostatniej nocy użytkownicy Reddit zaczęli zgłaszać, że ciemny motyw został automatycznie zastosowany w ich aplikacjach mobilnych. Osobiście się niestety do nich nie zaliczam. Ci, którzy otrzymali update, powinni zobaczyć również okienko z informacją o zmianach i opcją powrotu do standardowego motywu. Na podstawie liczby użytkowników, którzy już otrzymali tę opcję, można wnioskować, że jest to oficjalne wprowadzenie nowej funkcji do aplikacji. W związku z tym, jeżeli jeszcze nie macie opcji przejścia na ciemną stronę mocy, Imperator odwiedzi was wkrótce.

Nawet jeżeli klikniecie guzik odpowiadający za chęć powrócenia do jasnej skórki aplikacji, możecie znaleźć stosowny przełącznik w ustawieniach. Znajduje się on w tym samym miejscu co w aplikacji wypuszczonej na iOS.

Tip dla iOS

Dla tych, co obudzili się z zimowego letargu, przypominam, że na iOS możecie ustawić sobie ciemny tryb poprzez dotknięcie swojego awatara w rogu ekranu i przejście do ustawień, gdzie znajdziecie szukaną opcję.

Wraz z nadejściem nowego tematu na Android, serwis YouTube powinien ponownie być na równi z usługami na innych platformach. Firma Google oficjalnie nie określiła powodów, dla których tak bardzo zwlekała z wprowadzeniem tej funkcji na system Android.

Wieści z Rozładowani.pl