Pojawia się wszędzie: w aplikacjach, programach, systemach operacyjnych. Tak jak kiedyś królowało powiedzenie, że „skoro cię nie ma na Facebooku, tzn., że nie istniejesz” (dekadę temu), tak teraz można to sparafrazować na coś w stylu: „nie masz trybu ciemnego? Nie masz użytkowników”. Tryb ciemny jednak trybowi ciemnemu nie równy, przekonajcie się sami.

Tryb Ciemny w Microsoft Word będzie jeszcze ciemniejszy

Już kilka dni temu pisałem o tym, że Twitter staje się jeszcze bardziej ciemny. Do tej pory mieliśmy tam tryb ciemny mieniący się ciemnoniebieskimi barwami, teraz możliwe jest włączenie głębokiej czerni na Twitterze. Wygląda na to, że „dociemnianie” staje się trendem. Czas na Microsoft Word.

Do tej pory mieliśmy do czynienia z trybem ciemnym w Wordzie, który włączał się jedynie na pasku narzędzi i dookoła pola edytora tekstowego. W wersji dla testerów, która się właśnie pojawiła mamy za to tryb ciemny z prawdziwego zdarzenia. Biała kartka staje się kartką czarną, podobnie jak to ma miejsce chociażby w wersji trybu ciemnego w systemie iOS (notatki, itd). Zobaczcie zresztą sami wizualizację od Microsoftu:

Opcja zmiany dostępna będzie w górnym pasku w zakładce Widok.

„Dlatego rozszerzyliśmy motyw Black Office, aby teraz obejmował również tło Twojego dokumentu. Od dawna jest to funkcja, o którą prosili wielu testerów i cieszymy się, że możemy to zrobić”.

-tłumaczy Ali Forelli, kierownik zespole programu Microsoft Word.

Zmienia się odcień czcionki, aby był bardziej dopasowany do ciemnego tła, a także inne elementy interfejsu. Takiego trybu trzeba było, szczególnie w edytorze tekstu. Znakomicie poprawa użytkowanie komputera w godzinach nocnych lub przy kiepskim oświetleniu. Sam korzystam z trybu ciemnego również w dzień, kiedy potrzebuję pełnej koncentracji.

Funkcja ciemniejszego trybu w Microsoft Word dostępna jest na razie w beta wersji, do które dostęp mają testerzy produktu. Oficjalnie pojawić się powinna w najbliższych tygodniach podczas jednej ze zbliżających się aktualizacji.

źródło: microsoft.com


Posłuchaj nas!