Przed Wami najbardziej brutalna i skuteczna zarazem aplikacja do tworzenia tekstów

Przed Wami najbardziej brutalna i skuteczna zarazem aplikacja do tworzenia tekstów

Opublikowano 20.03.2016 21:03 - 3


Są takie momenty, kiedy przy tworzeniu nowego tekstu człowiek jakby zablokowany, bez konkretnego pomysłu. Niby coś w głowie świta, ale jak temat ugryźć by jednak było zgodnie z założeniami? To chyba ten najbardziej optymistyczny scenariusz, gdyż są i takie momenty, że w głowie pustka  a tekst musi powstać.

Czy jest jakiś sposób by sobie z tym sprawnie poradzić? Pewnie kilka się znajdzie, ja jednak chcę Wam dziś zaprezentować ten najbardziej ekstremalny. Edytor, który w zasadzie nie jest specjalnie wyposażony w cuda edycji tekstu. Wręcz przeciwnie, w zasadzie żadnych ich nie posiada. Jego główną cechą jest to, że jeśli przestaniesz w nim tworzyć tekst, to po 5s stracisz wszystko co do tej pory napisałeś.

To się nazywa presja! By nie być gołosłownym postanowiłem ten wpisu utowrzyć właśnie w tym edytorze i szczerze mówiąc jestem przerażony gdyż co chwila miga mi ekran, informując mnie tym samym, że jeśli nie będę tworzył dalej, to wszystkie postępy zostaną usunięte. Działa wyśmienicie, a efekt przepisywania myśli wprost na papier powoduje, że tekst tworzy się sam!

Zrzut ekranu 2016-03-20 o 19.56.22

Co gorsza jeśli rozmyślicie się z jakiegoś zdania, to niestety za chwilę ekran zacznie się wypełniać czerwienią. Zdecydowanie nie polecam poprawiać błędów. Jestem pod wielkim wrażeniem dlatego, że nie ma czasu nad zastanawianiem się, ot czysta presja by tworzyć dalej. Każdy zablokowany copywriter powinien spróbować w momentach kryzysu, ba – może i nawet do codziennej pracy?

Przed tworzeniem nowego tekstu można wybrać długość trwania sesji pisania od 5, do nawet 60 minut. Ciekawostką jest tryb hardcore, który powoduje że utworzony tekst jest rozmyty i nieczytelny. To oczywiście może mieć swoje zalety, skupiasz się tylko na tym co chcesz napisać.

Szczerze mówiąc byłem dość sceptyczny po przeczytaniu recenzji tego cuda. Ma ono jednak coś w sobie, dreszczyk emocji powoduje, że przelewasz myśli na tekst nie zastanawiając się nadto. To oczywiście może mieć swoje konsekwencje, ale czerwieniejący ekran doskonale mobilizuje do dalszego tworzenia!

PS nie byłbym sobą gdybym nie sprawdził, CTRL+C działa ;-)

Most Dangerous Writing App

Wieści z Rozładowani.pl