Apple udostępniło pierwszą publiczną betę nowej wersji systemu WatchOS 7 przeznaczonego na Apple Watch. Użytkownicy urządzeń Apple mają zatem do dyspozycji już wszystkie systemy w fazie publicznej bety. 

Apple podczas WWDC zaprezentowało nowe wersje systemów na swoje urządzenia. Ich ostateczne wersje pojawią się dopiero jesienią, jednak producent daje użytkownikom możliwość skorzystania z wersji beta systemów. Są one podzielone na dwie części. Pierwsza trafia tylko do developerów. Natomiast z drugiej mogą skorzystać wszyscy zainteresowani użytkownicy. Należy jednak pamiętać, że są to wstępne wersje i korzystanie z nich na głównych urządzeniach nie jest zalecane. Mogą bowiem występować, jak to w wersjach beta, różnego rodzaju problemy, które uniemożliwią wykonywanie konkretnych funkcji.

Dotychczas Apple udostępniło publiczne wersje beta systemów iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14, a ostatnio macOS Big Sur. Do tego grona dołączył właśnie watchOS 7. 

watchos7 sleep

Publiczna beta WatchOS 7 na Apple WaTch już dostępna

Apple udostępniło pierwszą publiczną betę systemu watchOS 7 przeznaczonego na Apple Watch. Nowa wersja systemu na smartwatche od Apple wprowadza szereg nowości. Wśród nich znajdują się nowe tarcze, które teraz będzie można udostępniać innym użytkownikom. Apple Watch zyska także prawdziwy monitor snu. Nowa funkcja pozwoli na analizę snu, a także wprowadzanie pewnego rodzaju przygotowań, które mają poprawić jego jakość. To, co mi się podoba w tej funkcji, to automatycznie uruchomienie mojego ulubionego trybu nie przeszkadzać. Interesująca w czasach pandemii koronawirusa jest opcja wykrywająca czy myjemy ręce i zachęcająca nas do tego, a także odliczająca czas wykonywania tej jakże ważnej czynności. WatchOS 7 wprowadzi również nową aplikację fitnessu. 

watchos7 tach

Jak zainstalować betę WatchOS 7?

Żeby zainstalować publiczną betę WatchOS 7 na Apple Watch, musimy posiadać iPhone z zainstalowanym iOS 14 dostępnym również jako publiczna beta. Z poziomu iPhone musimy przejść do programu publicznych bet systemów od Apple. Po zalogowaniu się przechodzimy do zarejestrowania nowego urządzenia, czyli naszego Apple Watch. Po przejściu na dedykowaną podstronę odnajdujemy opcję pobrania profilu. Po jego pobraniu na iPhone musimy go zainstalować. W tym celu klikamy ustawienia na iPhone, przechodzimy do karty Ogólne, a następnie Profile. Tam wybieramy właściwy profil i go instalujemy. Potem możemy przejść do aplikacji Watch, a tam powinien pojawić się komunikat, że dostępna jest nowa wersja systemu, którą można pobrać i zainstalować. 

Pamiętajcie jednak, że to wersja beta systemu. Instalujecie ją na własną odpowiedzialność.