Ze wszystkich pięknych rzeczy, mi najbardziej do gustu przypadł design nowego systemu operacyjnego od Apple: macOS 11 Big Sur. Wygląda naprawdę niesamowicie i chyba w tym roku skuszę się na aktualizację mojego iMaca. Oczywiście bezsprzecznie największym niusem było ogłoszenie własnych procesorów od Apple i właśnie tym niusem rozpoczniemy zestawienie. Zapraszam Was na przegląd najciekawszych premier z poniedziałkowej konferencji Apple:

Apple prezentuje własne procesory Apple Silicon

Apple rezygnuje z procesorów od Intela. Od teraz kolejne komputery z serii Mac będą napędzane procesorami Apple Silicon! (…)

Tutaj przeczytacie więcej o procesorach Apple Silicon.

Apple HomeKit to masa nowości

Apple HomeKit

Zacznijmy od oświetlenia. Jeśli nasze lampy i żarówki świecą w wielu kolorach lub różnej barwie (ciepłej i zimnej), będą mogły świecić w różny sposób w zależności pory dnia. System zmiany barwy będzie adaptacyjny i programowalny (…)

Tutaj przeczytacie więcej o Apple HomeKit.

MacOS 11 nazywa się Big Sur. Apple zdradza nowości nowego systemu operacyjnego

Główną zmianą, którą podczas WWDC 2020 promowało Apple jeśli chodzi o MacOS 11 Big Sur jest zaktualizowany design systemu operacyjnego. Można się było tego spodziewać – MacOS będzie nadal upodabniał się coraz bardziej do rozwiązań wizualnych znanych z iOS i iPadOS (…)

Tutaj przeczytacie więcej o macOS 11 Big Sur

Apple Safari namiesza? Ma być szybsze od Chrome o 50 procent

Tak, zostało to zaprezentowane podczas prezentacji WWDC 2020. Zmieniono silniki, dodano masę ulepszeń i według testów przeglądarka od Apple staje się błyskawicą. Jestem ciekawy, jak to wyjdzie w praktyce (…)

Tutaj przeczytacie więcej o nowym Safari

nowe możliwości AirPods!

Pierwszym atutem, który został dodany do AirPodsów, jest automatyczne przełączanie się pomiędzy urządzeniami – jak oglądamy filmik na iPadzie i w tym samym czasie zadzwoni nasz iPhone, to słuchawki z automatu przełączą się na smartfona i zadziałają jako zestaw głośnomówiący (…)

Tutaj przeczytacie więcej o nowych AirPods

Apple TV lepiej współpracuje z Apple Arcade

Przede wszystkim Apple TV będzie teraz jeszcze lepiej współpracować z Apple Arcade przede wszystkim pozwalając na jednoczesne wykorzystywanie telewizora przez wielu użytkowników. Dodatkowo pojawiła się możliwość korzystania z kontrolerów Xbox Elite 2 i Xbox Adaptive (…)

Tutaj przeczytacie więcej o nowym AppleTV

watchOS z nowościami – teraz to sprzęt medyczny czy jeszcze gadżet?

Przyszedł czas na nową odsłonę systemu dla Apple Watch, czyli watchOS 7. A tutaj, zgodnie z ostatnimi trendami Apple – sporo nowości medycznych. Chwali się takie ruchy, że chociaż ten gigant technologiczny dba o zdrowie użytkowników (…)

Tutaj przeczytacie więcej o nowym WatchOS

iPadOS 14 zaprezentowany – również widgety, ale i sporo nowości od Apple

Widgety! Podobnie, jak w przypadku iOS 14, tak i w systemie operacyjnym na iPady otrzymujemy możliwość umieszczania widgetów na ekranie. Przydanta funkcja, chyba nawet bardziej, niż w przypadku iPhone’a (…)

Tutaj przeczytacie więcej o nowym iPadOS

Apple Translate nowa aplikacja, która tłumaczy mowę w trybie rzeczywistym

Apple Translate

Yael Garten, dyrektorka działu odpowiedzialnego za Siri płynnie przeszła w swojej prezentacji do kolejnej nowości związanej z asystentem głosowym od Apple. Praca nad Siri pozwoliła stworzyć odpowiednie narzędzia, które przydadzą się również podczas tłumaczenia mowy i tekstu (…)

Tutaj przeczytacie więcej o nowym Apple Translate

Apple Car – otwieranie samochodu smartfonem z pomocą Apple Car Key

System będzie bardzo prosty – dla zapominalskich, którzy często zostawiają klucze od samochodu w domu czy pracy, Apple wyposaży iPhone’a w Apple Car Key. Za pomocą NFC i Touch ID albo Face ID otworzymy nasz pojazd, a potem wystarczy położyć smartfona na bezprzewodowej ładowarce, by posłużył jako kluczyki do zapłonu (…)

Tutaj przeczytacie więcej o nowym Apple Car

Grupy w wiadomościach iOS stają się faktem!

Po prezentacji nowej wersji systemu iOS 14, gdzie zaprezentowano możliwość dodawania widgetów do ekranu głównego, przyszedł czas na iMessage. Tutaj też sporo nowości (…)

Tutaj przeczytacie więcej o nowym iMessage w iOS14

Siri na iOS usprawniona przez Apple. Zobacz co nowego potrafi na iPhone i iPad

Co pokazano podczas WWDC? Przede wszystkim Siri nareszcie będzie działać w tle, nie zaburzając działania aktualnie włączonej aplikacji. Zamiast oddzielnego ekranu Siri będzie pokazywać się tylko niewielka okrągła ikona na dole ekranu (…)

Tutaj przeczytacie więcej o nowej Siri w iOS14

iOS 14! Wreszcie mamy widgety w systemie od Apple, to jednak nie wszystko!

Chciałbym zacytować klasyka: “yes, yes, yes!”.  Wcześniej Apple broniło się rękami i nogami, żeby nie wprowadzać tak bardzo kojarzonej z Androidem funkcji. Sprawdźmy co nowego! (…)

Tutaj przeczytacie więcej o nowym iOS14

Która nowość jednak Wam przypadła do gustu? Czy sądzicie, że własne procesory Apple to dobry pomysł?