Wiersze Wisławy Szymborskiej w wersji LEGO to kolejna wystawa ku pamięci znanej pisarki. Jednak tym razem możemy mówić o zdecydowanie większym przedsięwzięciu!

W 2023 roku świętowaliśmy rok Wisławy Szymborskiej, który był ogłoszony ze względu na setną rocznicę urodzin artystki. Z tej okazji w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (MOS) odsłonięto niezwykłą makietę polskiej poetki. Model, który wykonano z ponad 21 tys. klocków LEGO, przedstawiał moment wręczenia Nagrody Nobla.

//dzisiaj na dailyweb

Imponująca budowla została przygotowana przez Certyfikowanego Budowniczego LEGO, Mateusza Kustrę, a proces jej konstrukcji zajął autorowi prawie pół roku. Była to historyczna chwila, bo nikt wcześniej nie wykonał takiej konstrukcji na cześć naszej rodaczki. Nic dwa razy się nie zdarza? Nie w tym przypadku! W 2024 roku grupa entuzjastów klocków LEGO i oczywiście twórczości Wisławy Szymborskiej zaprasza na kolejną wystawę, która oczywiście oddaje hołd uznanej pisarce.

Wiersze Wisławy Szymborskiej w wersji LEGO! Aż 12 niezwykłych modeli

WIersze Wisławy Szymborskiej
Wiersze Wisławy Szymborskiej w wersji LEGO! Jaki utwór prezentuje powyższa budowla?

Wiersze Wisławy Szymborskiej odżyją na nowo dzięki kolejnej wystawie, ale tym razem w formie zupełnie unikatowej, kreatywnej i szczegółowej. Wyzwania podjęło się dwunastu budowniczych, których możemy kojarzyć ze znanego programu LEGO Masters. Ekipa zbudowała dwanaście wspaniałych zestawów i każdy z nich jest osobliwą interpretacją wierszy Wisławy Szymborskiej.

Każdą budowlę przygotowano z niezwykłą pieczołowitością. Można też powiedzieć, że to dość nowatorskie spojrzenie na twórczość poetki. Jak wspominałem, autorami są uczestnicy z programu telewizyjnego LEGO Masters. Budowniczowie – swoją kreatywnością i nietuzinkowym podejściem – zdążyli już skraść serca polskich fanów klocków LEGO. Odwiedzający wystawę goście mogą spojrzeć na poezję Wisławy Szymborskiej z zupełnie nowej strony.

Wystawę klocków LEGO można obejrzeć w Małopolskim Ogrodzie Sztuki oraz w Domu Machin w Krakowie

Maciej Selinski, General Manager LEGO na region Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich, powiedział parę słów na temat tej wyjątkowej wystawy:

Budowanie z klocków LEGO, podobnie jak poezja, pomaga rozwijać kreatywność oraz abstrakcyjne i niezależne myślenie. Obie te formy są ponadczasowe i znane wszystkim pokoleniom. Dlatego w Grupie LEGO staramy się korzystać z takich okazji jak setna rocznica urodzin polskiej noblistki, by tworzyć ciekawe, przystępne doświadczenia dla dzieci i dorosłych oraz umożliwiać bliższe poznanie tak wyjątkowych postaci jak Wisława Szymborska. Wierzymy, że nauka przez zabawę przybliży młodszym odbiorcom uniwersalną i pełną humoru twórczość poetki.

 

OPPO A79 5G w naszych rękach. Pierwsze wrażenia z użytkowania smartfonu za mniej niż tysiąc złotych

Dwanaście interpretacji wierszy Szymborskiej z klocków LEGO można obejrzeć w Małopolskim Ogrodzie Sztuki oraz w Domu Machin w Krakowie. Ich zdjęcia dostępne są również na profilach społecznościowych Grupy LEGO (na Facebooku oraz Instagramie).