Retro radio LEGO to nowy zestaw od duńskiego producenta klocków, który na pewno znajdzie zainteresowanie wśród fanów nostalgii. Co wiemy o nadchodzącej kolekcji klocków?

Ostatnio znalazłem na Facebooku dyskusje na temat zestawów LEGO, które prezentują rzeczywiste przedmioty. Jedna z osób zastanawiała się nad tym, co ciekawego jest w modelach totalnie realnych. Mamy już kwiatki, flipery, konewki, konsole do gier. Czy nie lepiej kupić sobie coś prawdziwego, aniżeli wykonane z klocków? Otóż – odpowiadam: zupełnie mi to nie przeszkadza z jednego prostego powodu – są to klocki LEGO!

//dzisiaj na dailyweb

Przecież większość tych modeli jest wykonana bajecznie. I oczywiście jestem świadomy, dlaczego tak bardzo przyciągają mnie poszczególne zestawy. Oczywiście jednym z nich jest złożoność połączona z popkulturą, jednak drugim czynnikiem jest nostalgia.

Retro radio LEGO to gratka dla fanów nostalgii

Retro radio LEGO

Retro radio LEGO to totalny odchool. Ja pamiętam czasy kaset magnetofonowych, VHS-ów i discmanów. Moje nostalgiczne serduszko mocniej bije, kiedy przypomina sobie, jak trzeba było nagrzewać telewizor suszarką, aby w mroźniejsze dni zaczął nadawać moje ulubione programy, czyli seriale sensacyjne na Polsacie i bajki na Polonii 1. Jednak takie radio „na pokrętło” tez miało swój klimat. Teraz wracamy do tamtych lat, bo retro jest w modzie, ale nie jest mi z tego powodu ani trochę przykro.

Retro Radio LEGO to zestaw składający się z 906 elementów i ma wszystko, co takie urządzenie mieć powinno. Znajdziemy dwie ruchome, czarne gałki. Jedną, która imituje szukanie pasma FM i drugie dzięki której wyłączymy/włączymy oraz pogłośnimy muzykę. Antenka oczywiście także jest! Ponadto jest to zestaw mobilny, bo klimatyczna, również ruchoma rączka pozwoli wziąć radyjko ze sobą.

Z retro radia LEGO możemy posłuchać prawdziwej muzyki

Retro radio LEGO

Nie znamy dokładnych parametrów, ale po załączonych zdjęciach widać, że zestaw zachowuje rozmiary zbliżone do rzeczywistych. Co ciekawe – z tyłu klockowego urządzenia możemy schować telefon. Wystarczy puścić z niego muzykę i poczujemy się jakby radio naprawdę grało. Całkiem fajna możliwość.

PS5 Pro – wszystko co wiemy i czego się spodziewamy

Zestaw Retro radio LEGO o numerze 10334 będzie dostępny w sprzedaży od 4 czerwaca 2024 roku w cenie 479,99 zł. Ponadto jest możliwy wcześniejszy dostęp w ramach programu LEGO® Insiders – od 1.06 do 3.06. 2024 roku. Produkt przez wzgląd na małe elementy przeznaczony jest dla osób powyżej 18 roku życia, ale tutaj nie ma co ukrywać – dzieciaki raczej nie będą zainteresowane takim oldschoolem.