LEGO Diuna pojawi się na półkach sklepowych! Producent duńskich klocków zaskakuje. Były jakieś plotki, odnośnie do jakiegoś zestawu z tego uniwersum, ale dopiero teraz gruchnęła oficjalna informacja. Replika maszyny latającej i parę minifigurek to ogromny prezent dla fanów Diuny.

Diuna nie zadebiutowała jeszcze w świecie klocków LEGO. Nowy zestaw duńskiego producenta będzie pierwszym z tego piaskowego uniwersum. Chciałbym już móc obejrzeć kontynuację filmu Denisa Villeneuve’a z 2021 roku, ale niestety strajk scenarzystów nie ma końca, więc trochę jeszcze poczekamy. Czy klocki LEGO są w stanie pomóc w tęsknocie? Nie myślałem, że to powiem, ale jak najbardziej tak! Cały zestaw wygląda doprawdy okazale, a figurka  baron Harkonnena skradła moje popkulturowe serce.

//dzisiaj na dailyweb

LEGO Diuna — Atreides Royal Ornithopter to zestaw numer 10327 i sugerowany wiek to 18+. Nic dziwnego – zarówno książka Franka Herberta, jak i filmy: Davida Lyncha z 1984 roku oraz Dennisa Villeneuve’a z 2021 roku to pozycje dla dojrzałego widza. Oczywiście – kolekcja, skierowana jest głównie do fanów ostatniej produkcji i to właśnie dzięki nim będziemy mogli się cieszyć klockowym zestawem z bohaterami Diuny. Jednak minifigurki to jedynie efektowny dodatek. Przede wszystkim – będziemy mogli złożyć statek powietrzny Atreides Royal Ornithopter.

LEGO Diuna
Diuna w wersji LEGO? Tak – poproszę!

LEGO Diuna to mokry sen każdego fana filmu Dennisa Villeneuve’a

Maszyna latająca składa się z 1369 elementów, a po złożeniu będzie mieć 23 cm wysokości, 57 cm długości i 79 cm szerokości. Replika ma rozkładane, machające skrzydła, rozkładane podwozie i otwierany kokpit. Dzięki ruchomym elementom możemy uruchomić wyobraźnię i odtworzyć sceny z filmu. Wybierzmy, czy heliktopter ma lądować, czy też toczyć bój w powietrzu z postaciami na pokładzie.

LEGO Diuna to zestaw, w którym znajdziecie aż 8 minifigurek. Oczywiście są to bohaterowie, dobrze znani z książek i filmów. Klockowe wersje tych postaci stanowią: Paul Atreides, Lady Jessika, Gurney Halleck, Chani, Leto Atreides, Liet Kynes, Duncan Idaho i baron Harkonnen w swojej długiej szacie. Przy tym ostatnim na chwilę się zatrzymam, bo muszę przyznać, że LEGO się postarało. Antagonista wygląda epicko i aż przypomina się mi się sekwencja z filmu, w którym Stellan Skarsgård unosi się złowieszczo powoli do góry.

LEGO Diuna pojawi się w sklepach zimą 2024 roku

LEGO Diuna to zestaw idealny dla fanów tego uniwersum. Na drugi film Denisa Villeneuve’a musimy jeszcze trochę poczekać, ale taki zestaw do składania to całkiem miły prezent dla wszystkich fanów. Nie pamiętam, kiedy tak bardzo jarałem się jakąś kolekcją od LEGO. Widać, że sama maszyna latająca jest dosyć wymagającą repliką do złożenia. Jej rozmiary są całkiem spore i brakuje tylko czerwia, który z ochotą by pożarł któregoś z bohaterów.

LEGO Halloween: TOP-5 zestawów idealnych na święto duchów

Diuna — Atreides Royal Ornithopter już pojawił się na oficjalnej stronie LEGO. Kosztuje 779,99 zł i jest już dostępny w przedsprzedaży. Wysyłka ma rozpocząć się 1 lutego 2024 roku. W ostatniej chwili nie złożyłem zamówienia, ale coś czuje, że wcześniej czy później zestaw numer 10327 pojawi się u mnie w domu, chociaż ja bym się ucieszył nawet z samej figurki baron Harkonnen. Naprawdę – świetny projekt!