Szukasz nazwy? Sprawdź te 4 darmowe generatory!

Szukasz nazwy? Sprawdź te 4 darmowe generatory!

Opublikowano 9.11.2017 12:28 - 2


Też macie ten problem, że nie zawsze do końca wiecie, jaką nazwę nadać swojemu nowemu projektowi? Pewnie macie. A skoro macie, to może poniższe generatory pomogą Wam rozwiązać ten problem.

Proces tworzenia nazwy nie jest procesem łatwym. Idealna nazwa – jak dla mnie – powinna być połączeniem fone­tyki, ling­wistyki, psy­chologii oraz strate­gii mar­ketingowej. Ale reguła ta nie zawsze się sprawdza: zobaczcie, ile jest nazw, które niekoniecznie niosą za sobą jakąś ideologię. Czasami to zwykły przypadek, czasami gra słów. A czasami wynik pracy generatorów. Kilka z nich – poniżej. ;-)

Wordoid

Jeśli masz swoje ulubione litery (#ktowie), Wordoid pomoże Ci stworzyć z nich nazwę. Podaj ciąg liter, wybierz, czy Twoja nazwa ma się od nich zaczynać, kończyć, czy być w środku i do dzieła. Aplikacja doklei do nich przedrostki i dzięki temu powstaną nowe wyrazy. Co więcej, dla każdej nazwy otrzymamy propozycje wolnych domen.

Naminum

Całość działa bardzo prosto: wpisujesz słowo, a narzędzie zaproponuje Ci listę różnych jego wariantów. Jest z czego wybierać. Możesz też pokusić się o “szczęśliwy traf” – system zaproponuje Ci randomową nazwę. Może być śmiesznie.

Dot-o-mator

Dot-o-mator to dość ciekawa aplikacja do mieszania ze sobą różnych wyrazów, sylab lub liter. W dwóch kolumnach wpisujemy wszystkie nasze pomysły, a system automatycznie tworzy z nich różne kombinacje. Co więcej, generator podpowiada te nazwy, które posiadają wolne domeny z końcówką .com.

Bust a name

Narzędzie to tworzy zmyślone wyrazy zawierające podany przez nas człon. Możemy określić m.in. docelową długość nazwy oraz rodzaj domeny – jeśli chcemy sprawdzić, która z nich jest dostępna.

Jeśli już wybraliście swoją nazwę, ale zastanawiacie się, czy są dostępne z nią nicki w różnych mediach społecznościowych, sprawdźcie narzędzie Namecheckr. Pisałem o nim jakiś czas temu:

Chcesz sprawdzić, czy dana nazwa użytkownika jest wolna na wielu portalach jednocześnie? To narzędzie Ci w tym pomoże!

Znacie jakieś podobne narzędzia? Dajcie mi znać!

Wieści z Rozładowani.pl