Zebrałem wszystkie najważniejsze informacje o nadchodzącym Apple Watch Ultra 2. Zegarek może zadebiutować już we wrześniu, ale czy wszystkie doniesienia powinniśmy traktować poważnie? Nie do końca. Popatrzmy na konkrety.

Prawie dwóch miesięcy korzystam z Apple Watch Ultra i sprzęt najpewniej zostanie ze mną jeszcze przez kilka kwartałów. Dlaczego „najpewniej”? Otóż może się okazać, że we wrześniu tego roku gigant z Cupertino wypuści kolejną generację urządzenia i ponownie będę miał okazję spędzić z nim dłuższy czas. Niemniej, długofalowe testy AWU pozwoliły mi poznać istotę tej konkretnej kategorii inteligentnych czasomierzy. Tym samym, nie mogę doczekać się drugiej generacji tego gadżetu. Czego się po niej spodziewam?

Apple Watch Ultra 2

Apple Watch Ultra 2 w pigułce: zebraliśmy najważniejsze informacje

  • Prawdopodobna premiera we wrześniu 2023
  • AWU 2 otrzyma ekran OLED. MicroLED dopiero w 2024
  • Wzrost przekątnej ekranu z 1,9-cala do 2,1-cala
  • Ciśnieniomierz i wykrywanie poziomu glukozy
  • Wzrost ceny

Przede wszystkim, możemy oczekiwać wrześniowej premiery Apple Watch Ultra 2 z ewentualnym przesunięciem na październik. Sprzęt powinien zadebiutować wraz ze smartfonami Apple serii iPhone 15. Tak uważa Mark Gurman z Bloomberga. Może się jednak stać tak, że firma z Cupertino pominie rok i zaprezentuje AWU2 dopiero za przy okazji debiutu iPhone’ów 16. W końcu spora część zasobów finansowych i ludzkich zajęła się innowacyjnym Apple Vision Pro.

Apple Watch Ultra 2

Nieoficjalne mówi się także o tym, że Apple Watch Ultra 2 otrzyma autorski zbliżony ekran OLED, natomiast kolejna generacja najpewniej będzie oferować autorski MicroLED, nad którym pracuje obecnie Apple. W zależności od źródła, jego wykorzystanie określa się na 2024 lub 2025 rok. Jeśli zaś chodzi o przekątną, ta ma urosnąć z 1,9-cala do 2,1-cala.

Nie będzie specjalnym zaskoczeniem to, że Apple Watch Ultra 2 otrzyma nowy układ obliczeniowy, który będzie jeszcze wydajniejszy. Poza standardowymi sensorami EKG, SpO2 czy pulsometrem, AWU2 może zapewnić dostęp do rozwiązań umożliwiających pomiary glukozy, a być może także ciśnienia. W przypadku tego drugiego, obstawiam jednak kolejną generację zegarka.

Apple watchOS 10 na WWDC23 – widgety, nowe aplikacje i coś dla rowerzystów

Co z ceną? Bazowa wersja Apple Watch Ultra kosztuje dziś 4799 zł. To niemała kwota, ale biorąc pod uwagę ogólny wzrost cen rynkowych, który nie ominął innych segmentów działalności Apple, spodziewam się wyceny na poziomie 5199 zł lub wyższej. Wbrew pozorom, nie będzie to aż tak duży skok.

Powoli zbieram się do popełnienia obszernej publikacji traktującej o mojej przygodzie z Apple Watch Ultra, natomiast na ten moment odsyłam Was do tekstu Sebastiana, który również od pewnego czasu pracuje z AWU i ma na jego temat sporo do powiedzenia.