Apple, poza iOS 17 pokazało także aktualizację platformy systemowej dla zegarków – watchOS 10. Przyjrzyjmy się najważniejszym usprawnieniom, które mają uczynić Apple Watch jeszcze sprawniejszym i przyjaźniejszym dla użytkownika urządzeniem mobilnym.

Nie spodziewałem się po watchOS 10 czegoś przełomowego, dlatego nie czuję zawodu, natomiast kilka nowości przykuło moją uwagę mocniej od innych. Oto one.

watch os 10 a

watchOS 10 – widgety, FTP i przeprojektowanie aplikacje

W watchOS 10 otrzymamy widgety, które możemy przeglądać w formie ułożonych stosów, które dostosowują treść w zależności od pory dnia, nawyków oraz innych zależności. Całość realizowana jest przy użyciu koronki. Mało tego, wszystko działa w tle. Aplikacje Pogoda, Zegar oraz Zdrowie zostały przeprojektowane, a Apple Maps otrzymały nowy widok topografii. Dwie nowe tarcze przedstawiają motyw Snooppy’ego oraz Palette. Aplikacja Aktywność zyskała widok Full Screen, co ułatwi zapoznawanie się z danymi. Rowerzyści docenią możliwość pomiaru FTP (siły w strefach tlenowych – dla każdej osobno).

watch os 10

Niektórzy z pewnością zwrócą uwagę na rozwiązanie Mindfullness, która ma za zadanie analizować nasze codzienne emocje pod kątem depresji czy lęku, a w razie potrzeby analizować i doradzać, jak sobie radzić.

iOS 17 oficjalnie – dwie nowości zrobiły na mnie ogromne wrażenie, ale czy to nie za mało?