Gogle Apple Vision Pro zostały zaprezentowane Światu. Gogle wirtualnej rzeczywistości to sprzęt, którego nie powstydziłby się Tom Cruise w Raporcie mniejszości!

Apple Vision Pro to kolejny – chyba najbardziej wyczekiwany temat na tegorocznym evencie WWDC23. Owszem – inne aktualności również prezentują się nieźle, ale gogle wirtualnej rzeczywistości to gadżet, który może sporo namieszać w świecie technologii. Niesamowite możliwości, designerski wygląd i multum funkcji. Futurystyczne filmy Sci-fi sprzed lat nie wydają się już takie niesamowite, bowiem możemy otrzymać doznania w wersji Pro we własnym domu!

Apple Vision Pro

Apple Vision Pro to połączenia VR z AR

Apple Vision Pro będzie można wykorzystać w wielu dziedzinach naszego codziennego życia. Zaczynając od pracy, a kończąc na rozrywce. Przede wszystkim wielkie okulary mają wbudowaną technologię EyeSign. W rezultacie – użytkownik otrzyma hybrydę VR z AR! Sterowanie ruchami palców, głowy czy głosowe dają nam pełną kontrolę nad tym, co chcemy zobaczyć przed sobą. Robi zdjęcia, odtwarza filmy i dzięki sparowaniu z urządzeniami z ekosystemu Apple możemy wybrać interesujące nas aplikacje. Tak, tak – Tom Cruise robił to wcześniej, Iron Man później, teraz my będziemy mogli pochwalić się takimi możliwościami domowego sprzętu! Obsługuje również filmy 3D oraz gry, dostępne w ramach Apple Arcade. Oczywiście – raczej nikogo nie zaskoczę informacją o wbudowanym dźwięku przestrzennym.

Apple Vision Pro
Apple Vision Pro zadebiutują na rynku w przyszłym roku i będą kosztować 3499 dolarów

Nowoczesny kask jest niesamowicie lekki, a dzięki połączonym ze sobą modułom będzie pasował na każdy rozmiar głowy. Apple Vision Pro zasilane są przez dwa akumulatory, a za soczewki odpowiada firma Zeis.

We wnętrzu znajdziemy dwa ekrany – każdy wyposażony w 23 mln pikseli! W środku znajdziemy dwa procesory: Apple M2 i Apple R1. Gogle korzystają ze specjalnego, nowego systemu visionOS, odpowiadającego za system rozszerzonej rzeczywistości.

Apple Vision Pro

Gogle Apple Vision Pro zadebiutują w 2024 roku i mają kosztować 3499 dolarów. Sporo? Za taki sprzęt? Chyba czas sprzedać nerkę, bo chyba da się żyć z jedną? Pod tym linkiem znajdziecie wizualną prezentację niesamowitego sprzętu Apple’a.

iPadOS 17 na WWDC23 zaprezentowany!