Miało być tak pięknie, a znowu jest klops. Jedna ze sztandarowych opcji, która pojawiła się na iOS wraz z wersją 14, czyli możliwość zmiany domyślnej przeglądarki i klienta poczty znowu nie działa tak, jak trzeba. Tym razem reset powoduje aktualizacja.

iOS 14 zadebiutował miesiąc temu. Najnowsza wersja systemu operacyjnego umożliwia użytkownikom iPhone’ów na skorzystanie m.in. z widgetów na głównym ekranie. Spowodowało to wysyp aplikacji, które tworzą ciekawe widgety. iOS 14 pozwala również na przypinanie w Wiadomościach wybranych przez użytkowników czatów. Ponadto pojawiła się opcja, na którą długo czekali użytkownicy. Mam tu na myśli możliwość zmiany domyślnej przeglądarki oraz klienta pocztowego. Jednak okazało się, że system od Apple nie jest dopracowany i z tą funkcją jest problem. Został on rozwiązany przy okazji aktualizacji do iOS 14.0.1. W tym tygodniu pojawił się kolejny update od 14.1 i tym razem znowu jest problem z domyślnymi aplikacjami.

https://twitter.com/DCOneFourSeven/status/1318878038113816577

iOS 14.1 resetuje aplikacje domyślne

Jak się okazuje, iOS nie po drodze jest z domyślnymi aplikacjami ustawionymi przez użytkownika. Po aktualizacji do wersji 14.1 znowu przywracane są standardowe ustawienia, o czym informuje The Verge. Portal powołuje się na wpis Davida Clarke na Twitterze. Dołączył on nagranie, na którym widać, że ustawionego ma Gmaila jako domyślnego klienta poczty. Po przejściu do App Store i wykonaniu aktualizacji aplikacji system przywraca ustawienie Mail.app jako główną apkę do obsługi poczty. Chciałem sprawdzić, jak to będzie wyglądało w moim przypadku, ale póki co nie ma żadnej aktualizacji Sparka, z którego korzystam. Jak update się pojawi, dodam w tym tekście stosowną informację.

Apple wydaje iOS 14.1. Co przynosi najnowsza aktualizacja systemu na iPhone?

Jest problem, ale rozwiązanie także

Wygląda na to, że Apple ma znowu problem z jedną z najciekawszych funkcji, jaka pojawiła się w iOS 14. Jednak podchodzę do tego z dystansem. Jak pisałem, nie ma żadnej aktualizacji Sparka, więc ciężko mi to potwierdzić. Mam jednak pewne rozwiązanie tego problemu. Jest nim najzwyklejsze usunięcie aplikacji Mail.app, skoro się z niej nie korzysta. Wtedy, nawet po aktualizacji naszego ulubionego klienta pocztowego raczej nic się nie zmieni.

Źródło: The Verge