Adidas stworzył buty we współpracy z... komunikacją miejską. W Berlinie każdy chce je mieć
Adidas stworzył buty we współpracy z... komunikacją miejską. W Berlinie każdy chce je mieć

Opublikowano 1 rok temu -


Pochodząca z Niemiec marka Adidas, chcąc nawiązać do swoich korzeni, wyprodukowała buty EQT Support 93/17 inspirując się... berlińską komunikacją miejską BVG. Efekt? Berlińczycy zakochali się w tym modelu i wyczekują jego premiery.

W świecie sneakersów kolaboracje dużych sportowych firm z innymi markami to nic nowego. Historia zna już wiele takich przypadków, również z kategorii tych nieco "dziwniejszych". Standardem są buty tworzone razem ze sklepami sprzedającymi obuwie, popularnymi projektantami czy oczywiście sportowcami lub raperami. Ale można też znaleźć na przykład Adidasy inspirowane Dragon Ballem.

I to chyba właśnie do tej drugiej kategorii należy zaliczyć ogłoszone niedawno Adidas EQT Support 93/17 Boost inspirowane berlińską komunikacją miejską. Na butach widzimy m.in. dużo jaskrawożółtego koloru nawiązującego do barwy miejscowych wagonów metra. Inny zwracający uwagę wzór znajduje się z tyłu - ten z kolei jest żywcem zapożyczony z wykończenia siedzisk w miejskich pojazdach.

Oczywiście wygląd butów pozostawiam osobistej ocenie, chociaż mi się one bardzo podobają. Ale najfajniejsze w nich jest coś innego - otóż dzięki oficjalnej współpracy z BVG, każdy posiadacz opisywanego modelu Adidasa będzie uprawniony do... darmowej jazdy berlińską komunikacją miejską przez cały rok! Lepszej promocji transportu zbiorowego chyba w życiu nie widziałem.

Opisywany model będzie dostępny od 16 stycznia w cenie 180 euro. Do sprzedaży trafi tylko 500 par butów.

Adidas EQT Support 93/17 BVG
Adidas EQT Support 93/17 przygotowane we współpracy z BVG - na języku widać darmowy bilet na rok jazdy komunikacją miejską