W kwietniu zeszłego roku Adidas zaprezentował limitowany model Ultraboost DNA, powstały we współpracy z Lego. Buty wyróżniały się tym, że można je było personalizować za pomocą dołączonych klocków.

Buty, oznaczone w katalogu numerem FY7690, rozeszły się bardzo szybko. Do dziś można je kupić z drugiej ręki po cenach sporo wyższych od pierwotnej. Adidas najwyraźniej zauważył popularność tego modelu i postanowił go wznowić. Współpraca niemieckiego producenta z Lego trwa więc w najlepsze. Gdy w czerwu zeszłego roku pisałem o Adidasach Superstarach z Lego, w sklepie Adidasa można było znaleźć 136 przedmiotów, powstałych we współpracy z producentem klocków. Dziś jest to już 270 produktów, powstałych zarówno z myślą o dzieciach, jak i dorosłych.

Adidas Ultraboost DNA x LEGO Plates Shoes, czyli buty dla prawdziwych fanów klocków

lego adidas ultraboost

Model Ultraboost DNA x LEGO Plates Shoes posiada charakterystyczne trzy paski, które wypełnić można na dowolny sposób dołączonymi klockami. Nie chcesz się ograniczać do dołączonych czterech kolorów? Nic nie stoi na przeszkodzie, by ozdobić je dowolnymi klockami z własnej kolekcji.

Ultraboost DNA x LEGO Plates Shoes

Adidas chwali się, że model ten wykonany jest z Primeblue – wysokiej jakości materiału pochodzącego z recyklingu, powstałego częściowo z Parley Ocean Plastic. Cholewka składa się w 50% z materiału tekstylnego, a 75% tego materiału stanowi Primeblue. But nie zawiera nowo wyprodukowanego poliestru. Gdy spojrzymy, jak wygląda wkładka, przekonamy się, że zadbano tu o najmniejsze szczegóły.

Adidas Ultraboost DNA x LEGO Plates Shoes

Adidas Ultraboost DNA x LEGO Plates Shoes to chyba najciekawszy efekt współpracy Duńczyków z Niemcami. Sam bym z chęcią wszedł w posiadanie tego modelu, więc cieszę się, że wracają one do sprzedaży. Buty dostępne będą od 8 października na stronie Adidasa. Gorsza wiadomość to cena. Za buty te przyjdzie nam zapłacić 899 złotych.

Adidas stworzył buty we współpracy z LEGO. Limitowane sneakersy już wkrótce!