jQuery URLive

1
Narzędzie dzięki któremu użytkownik wpisując wybrany adres URL zobaczy jego podgląd automatycznie. Narzędzie wyciągnie opis strony, miniaturę zdjęcia czy jej tytuł. Wąskie zastosowanie, ale bardzo użyteczne.

ContentShare

2
Skrypt, który pozwala na udostępnienie wybranych (zaznaczonych) fragmentów tekstu. Po wybraniu odpowiedniego zaznaczenia pojawia się dymek z możliwości udostępnienia na FB lub Twitter.

Circliful

3
Narzędzie, które przy wykorzystaniu możliwości HTML5 i CSS3 będzie rysowało odpowiednie grafy kołowe. Wystarczy podać w parametrze interesującą wartość procentową, resztę zrobi skrypt.

ifvisible.js

4
Bardzo oryginalny skrypt, którego zadaniem jest sprawdzanie bezczynności użytkownika. Po zadanym czasie bezczynności można wywołać interesującą nas reakcje. Nie dotykajcie myszy i klawiatury przez chwilę, by zobaczyć efekt :-)

CollagePlus

5
Narzędzie to wyświetli Waszą galerię zdjęć w postaci kolażu. Do tego każde zdjęcie będzie wyposażony w ciekawy efekt po najechaniu kursorem myszki. CollagePlus pozwala także na wybór jednego z kilku efektu pojawiania się zdjęć podczas wczytywania.

Sidebars

6
Jeśli szukacie narzędzia, które wygeneruje efektowne menu, pojawiające się z bocznej części strony, to Sidebars przypadnie Wam do gustu.

Slide and Push Menus

7
Kolejna propozycja skryptu wyświetlającego menu. Tym razem nieco więcej kombinacji, gdyż do wyboru jest kilka różnych rodzajów menu, które potrafią wyskoczyć z każdego boku strony ;-)

Tiff

8
Jeden z moich dzisiejszych faworytów. Tiff pokaże Wam zasadniczą różnice między wybranymi fontami z Google Fonts. Prostota i funkcjonalność!

Lupercalia

9
Nieco inny niż wszystkie, prosty i miły dla oka szablon WordPress.

yourbrowser.is

10
Narzędzie raczej z serii ciekawostek, niemniej całkiem funkcjonalne. Po wejściu na stronę otrzymasz konkretny raport o swojej przeglądarce i jej aktualnych parametrach czy możliwościach.

Oczojebny komunikat 404

11
Jeśli zwykły, statyczny komunikat nie wystarczy, to macie tutaj fajny tutorial jak popularny komunikat nieco bardziej ożywić. Bardzo fajny efekt, który nie wymaga wiele kodu :-)

Kołowe menu

12
Kolejny pokaz możliwości HTML5 i CSS3. Tym razem padło na bardzo miłe dla oka kołowe menu.

Linia

13
Bardzo nowoczesna, miła dla oka i prosta zarazem – skórka do WordPress.

McKinley

14
Kolejny atrakcyjny szablon dla WordPress. Tym razem popularny jedno-kolumnowiec.