Notion można nazwać konkurentem dla Trello, Evernote, Bear, Google Docs, OneNote i tym podobnych. Nie jest to jednak konkurent bezpośredni, ponieważ robi to wszystko naraz.
Od dłuższego czasu szukałem narzędzia do organizacji notatek. Zauważyłem, że wśród twórców związanych z produktywnością oraz tematami pokrewnymi bardzo popularny jest Notion. Stwierdziłem, że go przetestuję. W końcu jest za darmo. I to jego pierwszy plus.
Po około 4 miesiącach dodawania informacji muszę stwierdzić, że jest to potężne narzędzie. Tam naprawdę da się zrobić wiele. Nie wszystko, ale naprawdę bardzo sporo. Wydaje mi się, że jest to jednocześnie największym plusem oraz minusem aplikacji. Z jednej strony daje nam ogromne możliwości, z drugiej możemy być nimi przytłoczeni i w efekcie porzucić ze względu na niechęć używania tego wszystkiego.
Jedno jest pewne. Notion jest potężny i łatwy w obsłudze. Ma niski próg wejścia. To będzie chyba trafne określenie. Po tych kilku miesiącach korzystania zdążyłem się zorientować, że napisanie recenzji tego narzędzia teraz nie jest najlepszym pomysłem. Można w nim robić zbyt wiele rzeczy, aby zmieścić to w jakiś sensowny sposób w jednym wpisie. Stwierdziłem, że podzielę się Wami informacjami o tym narzędziu, a w detalach będę opisywał kolejne funkcje i linkował do nich na końcu tego artykułu, gdy będą opublikowane.
Notion może okazać się bardzo przydatnym narzędziem dla ludzi rozwijających się. I nie chodzi mi tutaj o coaching, ale o naukę, generowanie pomysłów czy też uspójnianie oraz archiwizację zdobytej wiedzy. Ten artykuł jest właśnie pisany w Notion i będzie przekopiowany do panelu WordPress. Dlaczego tak? W Notion nie mam tylu rozpraszaczy w postaci wielu otwartych zakładek.
Ogromnym plusem jest to, że Notion to darmowe narzędzie i w dodatku dostępne właściwie na każdą platformę. Android, iOS, Windows, Mac oraz przez przeglądarkę. Na co dzień poruszam się między 3 systemami operacyjnymi i takie rozwiązanie jest dla mnie przydatne. Wcześniej korzystałem z OneNote, którego nadal szczerze polecam. Notion natomiast wydaje mi się znacznie lżejszy. Po zainstalowaniu na Androidzie mam funkcję szerowania wszystkiego właśnie do Notion, co bardzo przydaje mi się, gdy znajdę interesujące informacje na tematy związane z pracą czy też inspiracjami do postów na DailyWeb.
Możliwości organizacji notatek są właściwie nieograniczone. System linkowania, dodawania logiki, baz danych, zadań 🤯 Stay tuned. Sam odkrywam nadal możliwości tego potworka.