Rozwiązań do sporządzania notatek jest sporo. Jednak jednym z najstarszych jest Evernote. Ma on sporo swoich zwolenników. Jednak wielu z nich zauważa, że Evernote od jakiegoś czasu tkwi w marazmie. Wytykano aplikacji brak podążania z duchem czasu, wprowadzania nowych rozwiązań. Konkurencja nie spała, tylko wprowadzała nowe funkcje, tym samym detronizując Evernote. W grupie użytkowników porzucających Evernote na rzecz innego rozwiązania znalazłem się także ja. Jednak wreszcie dochodzi do przebudzenia. Zapowiedziano szereg nowości, mających usprawniać pracę z Evernote.

Evernote dla iOS

Nowy Evernote dla iOS

Wprowadzanie nowych rozwiązań w Evernote rozpoczęto od aplikacji na system iOS. Tym samym poinformowano, że zmiany dotkną także wersji aplikacji na pozostałe platformy. Zmiany w nowej wersji Evernote dla iOS skupiają się przede wszystkim na edytorze, wyszukiwaniu, a także interfejsie. Ten ostatni szczególnie wymagał modernizacji, biorąc pod uwagę to, jak wygląda konkurencja. Interfejs Evernote zyskuje na nowoczesności i przejrzystości.

Z bloga Evernote dowiadujemy się, że przycisk „Nowa notatka” umożliwia teraz utworzenie nowego szkicu, przypomnienia, dodanie nowego obrazu bądź nagrania audio. Odświeżony interfejs trafił też do skanera dokumentów. Ma on rozpoznawać skanowaną powierzchnię, a co za tym idzie, oferować lepsze rozwiązania w celu uzyskiwania pożądanego efektu.

Zmiany w edytorze, wyszukiwarce oraz kodzie Evernote

Edytor Evernote umożliwi teraz dodawanie nagłówków semantycznych, żeby ułatwić nawigowanie po treści notatki. Możliwe będzie dodawanie tabel, a także formatowanie tekstu. To samo będzie możliwe z listami stworzonymi w notatkach. Jednocześnie zmodyfikowano pasek formatowania oraz przycisk „Wstaw”. Wyszukiwanie zyskuje teraz podpowiedzi oraz nowe sposoby filtrowania. Powyższe zmiany w Evernote nie byłyby możliwe, gdyby nie nowe podejście do kodu aplikacji. Tym samym uzyskano łatwiejszą i szybszą drogę do wprowadzania poprawek i nowych funkcji. Już teraz zapowiedziano, że niebawem pojawi się obsługa Apple Watch.

Spróbuję dać Evernote kolejną szansę

Chciałoby się powiedzieć „wreszcie”! Takie zmiany w Evernote powinny pojawić się już jakiś czas temu. Może wtedy użytkownicy nie decydowali się na korzystanie z konkurencyjnych rozwiązań. Nie mniej jednak ja spróbuję dać Evernote kolejną szansę.

Źródło: Evernote


Posłuchaj nas!