Czy was też irytuje proces przenoszenia danych z urządzenia A do urządzenia B? Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla was. Dedykuję ten tekst osobom, które zamierzają dokonać ponownej migracji z systemu iOS na platformę Android.

Aplikacja Switch to Android została wydana do użytku w kwietniu tego roku. Jej głównym celem jest podanie pomocnej ręki osobom, które chcą przenieść się z iOS na system Android. Początkowo jednak aplikacja była dostępna tylko dla telefonów marki Pixel, która należy do koncernu Google. Dzisiaj jednak wiemy, że została rozszerzona tak, aby działała na wszystkich smartfonach, które posiadają system Android 12. Jest to bardzo korzystny ruch marketingowy, który może znacznie wpłynąć na konsumenta. Nie wydaję mi się, aby czas był tutaj przypadkowy, ponieważ, jak wiadomo, za niedługo na rynek mają wejść nowe modele serii Apple iPhone 14. Co prawda, do premiery urządzeń Apple zostało jeszcze trochę czasu, jednak z pewnością jest to idealny czas na to, aby Android zaczął działać na korzyść swoich interesów.

Android: Szach i …?

Wiadome jest nie od dziś, że zarówno Android, jak i system Apple walczą między sobą o każdego użytkownika.  Obserwując tegoroczną strategię marketingową Google, dochodzę do wniosku, że była ona doskonale zaplanowana. Liczba zmian i innowacji wprowadzonych przez giganta z Mountain View tylko potwierdza tę hipotezę. W przypadku kampanii aplikacji Switch to Android mamy równie mocne dowody. Oprócz rozszerzenia wersji oprogramowania na większość telefonów z Androidem, Google udostępnił listę pod bardzo wdzięczną nazwą „10 powodów, aby przerzucić się na Androida”.

Android

Od razu przypomniała mi się nazwa bardzo popularnego serialu wśród młodzieży „13 reasons why” i popularny slogan na podejrzanych reklam „naukowcy go nienawidzą”, „odkrył jeden prosty trick”. Co łączy te tytuły ze sobą? Przede wszystkim charakter treści. Jest on bardzo perswazyjny, co oznacza, że wpływa na potencjalnego konsumenta. Nie będę tutaj jednak robić wam wykładu o marketingu stosowanym. Pewnie jesteście ciekawi, co kryje się pod tym, jakże intrygującym tytułem. Pozwólcie, że przytoczę te 10 założeń.

10 powodów, aby przerzucić się na Androida

  • Express yourself in new ways
  • Video chat with anyone, anywhere
  • Tune into your favorite music
  • Your favorite apps and more
  • A privacy-first approach
  • More devices that work better together
  • Get more done with Google apps and services
  • Share music, photos and more across devices
  • Customize your Home screen with Android Widgets
  • Technology that’s useful for everyone

Co pierwsze rzuciło mi się w oczy, to to, że Google bardzo chce podkreślić możliwość indywidualnego działania przez jednostkę. Warto jednak tutaj odpowiedzieć sobie na pytanie, czy co faktycznie odróżnia Androida od iOS. Osobiście, uważam, że jest to bardzo nietrafiony argument. W swoim życiu używałam zarówno Androida, jak i iOS. Za każdym razem dochodziłam do tego samego wniosku: architektura systemu IOS jest zdecydowanie lepsza dla użytkowników, którzy lubują się w indywidualizmie, jak i w spójności. To samo w przypadku prywatności i bezpieczeństwa danych osobowych.

Nieco inne zdanie mam w przypadku założeń, które mówią o udostępnianiu plików między urządzeniami. Zdecydowanie łatwiej i szybciej jest przetransferować pliki z systemu Android na Windowsa niż z iOS. Mimo wieloletniej obecności Apple na rynku nadal zmagamy się z tą niedogodnością Natomiast jeśli chodzi o argument związany z personalizacją pulpitu dzięki widżetów, to myślę, że jest on kompletnie nijaki, ponieważ taką samą funkcję oferuje system IOS.

Ceny smartfonów pójdą w górę i wcale nie jest to winą inflacji. To sprawka TSMC