Intel zbudował nowego laptopa, który ma być wykorzystywany przez innych producentów do sprzedaży z ich logo. Jego wygląd i konfiguracja są całkiem ciekawe.
Aktualnie na rynku sprzętu komputerowego możemy zauważyć wzrost cen. Niewątpliwy wpływ na to ma pandemia koronawirusa, przez którą wzrosło zapotrzebowanie na różnego rodzaju sprzęt. Mnóstwo osób pracuje zdalnie na swoim prywatnym sprzęcie. Dzieci również więcej czasu spędzają przed komputerem z uwagi na zdalne nauczanie. Skoro tak wzrosło zapotrzebowanie na komputery, to konkurencja na rynku również. Żeby ją jeszcze bardziej zwiększyć, Intel stworzył nowego laptopa, który trafi do sklepów jako produkt sygnowany logami innych marek, przynajmniej tak twierdzi jego przedstawiciel w dedykowanym filmie.
Intel stworzył laptopa NUC 15
Niektórzy pewnie zapytają: Intel i laptop? Przecież oni procesory robią. No nie do końca. Intel tworzy również komputery w ramach projektu NUC. Mogliście się kiedyś spotkać z jego przedstawicielem w formie niewielkiego komputera. Teraz do tej serii dołącza laptop oznaczony NUC M15. To sprzęt o przekątnej matrycy 15,6-cala i wadze 1,7 kg. Jego sercem będą procesory Intel 11 generacji Tiger Lake. Za grafikę będzie odpowiadać układ Intel Iris Xe. Intel NUC 15 będzie obsługiwał nowy standard sieci bezprzewodowych, czyli Wi-Fi 6. Za energię będzie odpowiadać bateria o pojemności 73 Wh. Według producenta powinna ona pozwolić nawet na 16 godzin odtwarzania wideo. Ponadto, żeby uzyskać 4 godziny pracy, trzeba będzie ładować urządzenie przez jedyne 30 minut.
Porty w Intel NUC 15
Laptop Intel NUC 15 wygląda naprawdę interesująco. Jego obudowa jest aluminiowa, a do sprzedaży trafi w dwóch kolorach: srebrnym oraz czarnym. Jeśli chodzi o porty, to po prawej stronie znajdziemy gniazdo słuchawkowe Jack, USB-A oraz USB-C. Z lewej strony widnieje port USB-A, HDMI oraz USB-C.
Dostępny od stycznia 2021
Według zapewnień Intela NUC 15 ma trafić do sprzedaży w styczniu 2021 r. Ma to być podstawa dla innych producentów do tworzenia jeszcze lepszych laptopów. Przy czym Intel podkreśla, że mają to być laptopy wysokiej jakości.
Źródło: Intel