Chcesz zarabiać ponad 30 000 zł miesięcznie? Polscy programiści Scala potrzebni jak nigdy wcześniej.

Programiści Scali zarabiają nawet 31,5 tys. złotych miesięcznie. Mało tego, początkujący wyciągają 11,5 tys. złotych. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów, wizja wzrostu zarobków jest jak najbardziej realna.

Każdy z nas chciałbym zarabiać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, natomiast udaje się to nielicznym. Jednym z lepiej płatnych stanowisk są oczywiście wakaty związane z kodowaniem. Według danych No Fluff Jobs, jeszcze rok temu programista technologii Scala mógł zarobić na kontrakcie B2B nawet 22 tys. złotych, ale to nic w odniesieniu do aktualnych warunków płacowych. W grę chodzi bowiem nawet 31,5 tys. złotych (+ VAT). Jeśli wybierzemy umowę o pracę zamiast samozatrudnienia, pensja zmaleje do 18 tys. złotych, ale w dalszym ciągu będzie nader atrakcyjna. Liczba ogłoszeń, w których jedynym z wymogów jest znajomość technologii Scala, rośnie. W ciągu roku odnotowano 18% progres. Czy zatem warto celował właśnie w Scalę?

Scala 3

Język Scala pozwala zarobić polskim programistom ponad 30 000 zł miesięcznie – gdzie można poznać wspomnianą technologie?

Scala z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Liczba ogłoszeń rośnie, a co za tym idzie – potencjał rynkowy również. Aby poznać język, trzeba jednak poświęcić mu czas. Nie każdy wie, czy chce to zrobić, dlatego też całkiem rozsądnym wyjściem okazują się wszelkiej maści wydarzenia przybliżające tematykę Sali. Firma Evolution zdecydowała się nawet zorganizować taki event, na którym pojawią się eksperci w tym obszarze tacy jak: Adam Rozenek (Scala Backend Developer w Iterators), Marcin Kustra (Backend Developer w Evolution Engineering), Mateusz Kubuszok (Senior Software Engineer w SwissBorg), czy Oleg Nizhnikov (Backend Developer w Evolution Engineering).

Scala 2

– W Evolution zatrudniamy wielu specjalistów posługujących się Scalą. Widzimy ogromny potencjał w tym obszarze, dlatego nie dziwią nas statystyki i chętnie angażujemy się w polską społeczność Scali oraz uczestniczymy w wielu wydarzeniach z nią związanych. Największe firmy technologiczne z całego świata korzystają z tej technologii. Pamiętajmy, że zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania IT cały czas będzie rosło, dlatego powinniśmy szukać rozwiązań, które są elastyczne i dają nam cały wachlarz możliwości, a Scala niewątpliwie jest właśnie takim rozwiązaniem – komentuje Jacek Mrzygłód z Evolution.

Spotkanie z cyklu The Art of Scala, które odbędzie się 16 listopada w Magic Mind Museum. Aby wziąć w nim udział, należy odwiedzić adres organizatora. Trzeba jednak pamiętać o tym, że liczba miejsc jest ograniczona. Dla jasności, w celu rozświetlenia tematu osobom zainteresowanym tematem, dodam tylko, że Scala to tak naprawdę język, który stanowi hybrydę języków obiektowych i funkcyjnych, który działa w środowisku JAVA.

Chcesz zacząć programować? Oto lista najbardziej pożądanych języków programowania