Google w aplikacji Arts & Culture stara się przybliżać sztukę. W najnowszej wersji użytkownicy mogą stać się m.in. Van Goghem.

Wiadomo, że poznawanie dzieł sztuki „na żywo” w muzeum jest o wiele lepsze. Dostarcza jeszcze lepszych wrażeń. Jednak nie wszyscy mają taką możliwość, która w świecie opanowanym przez pandemię koronawirusa jest jeszcze trudniejsza. Można oczywiście oglądać dzieła sztuki w internecie. Ale można też w specjalnie przygotowanej do tego aplikacji od Google. Przyznaję, że zaskakuje ona swoimi zasobami, które są naprawdę wysokiej jakości. Google Arts & Culture staje się jeszcze ciekawszą pozycją, kiedy do poznawania kultury wykorzystujemy przednią kamerę naszego smartfona.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Nowe filtry w Google Arts & Culture

Aplikacja Google Arts & Culture zyskała nowe filtry rozszerzonej rzeczywistości. Pozwalają one użytkownikom upodobnić się do Van Gogha z jego autoportretu, czy też Fridy Kahlo. Ponadto można przymierzyć hełm samuraja oraz egipski naszyjnik. Nowy filtr pozwala również stać się „Dziewczyną z perłą”. Przyznaję, że to bardzo wciągające. Google podaje, że do uzyskania takiego efektu wykorzystano sztuczną inteligencję. Uczenie maszynowe pomaga w przetwarzaniu obrazu i dostosowanie go do każdego użytkownika. Oczywiście wszystko dzieje się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i prywatności, o czym zapewnia Google. Zatem zdjęcia, czy filmy, które zostaną wykonane przez użytkowników przy pomocy filtrów, pozostają na ich urządzeniach. Żeby skorzystać z tej funkcjonalności, wystarczy pobrać aplikację Google Arts & Culture z Google Play lub App Store.

Van Gogh Self Portrait

Zobaczyliście już dinozaury z „Jurassic World”?

To nie pierwszy raz, kiedy Google wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, żeby pokazać nam coś ciekawego. Jakiś czas temu firma udostępniła możliwość zobaczenia dinozaurów z „Jurassic World”.

Google umożliwia przeniesienie do własnej przestrzeni 10 dinozaurów: Tyranozaura, Welociraptora, Triceratopsa, Spinozaura, Stegozaura, Brachiozaura, Ankylozaura, Dilofozaura, Pteranodona, a także Parazaurolofa. Wystarczy któregoś z wyżej wymienionych dinozaurów wyszukać za pośrednictwem wyszukiwarki na urządzeniu mobilnym. W wynikach wyszukiwania znajdzie się opcja “Wyświetl w 3D”. Dzięki temu będziemy mogli umieścić dinozaura w otaczającej nas przestrzeni. Możliwa jest zmiana rozmiaru stworzenia, a także obracanie, a na urządzeniach z systemem Android zmiana głośności dźwięków towarzyszących wizualizacji.

Źródło: Google