Rozszerzona rzeczywistość pomaga w wizualizacji obiektów w naszym otoczeniu. Dzięki współpracy Google z Universal Brand Development, Amblin Entertainment oraz firmą Ludia możliwa jest wizualizacja dinozaurów, które znamy z filmu “Jurassic World”.

Poznaj dinozaury dzięki rozszerzonej rzeczywistości

Google umożliwia przeniesienie do własnej przestrzeni 10 dinozaurów: Tyranozaura, Welociraptora, Triceratopsa, Spinozaura, Stegozaura, Brachiozaura, Ankylozaura, Dilofozaura, Pteranodona, a także Parazaurolofa. Wystarczy któregoś z wyżej wymienionych dinozaurów wyszukać za pośrednictwem wyszukiwarki na urządzeniu mobilnym. W wynikach wyszukiwania znajdzie się opcja “Wyświetl w 3D”. Dzięki temu będziemy mogli umieścić dinozaura w otaczającej nas przestrzeni. Możliwa jest zmiana rozmiaru stworzenia, a także obracanie, a na urządzeniach z systemem Android zmiana głośności dźwięków towarzyszących wizualizacji.

Wymagania sprzętowe i systemowe

Do wyświetlania dinozaurów za pośrednictwem rozszerzonej rzeczywistości wymagane są urządzenia z systemami Android lub iOS. W przypadku Androida musi to być wersja 7 lub wyższa, natomiast iOS wymagany jest w wersji 11 lub nowszej. Wyszukiwanie musi odbywać się poprzez Chrome (dla obydwu systemów), Safari (iOS) lub dowolną przeglądarkę (tylko na Androidzie). Google zachęca do tworzenia filmów w rozszerzonej rzeczywistości, a także udostępniania ich w sieciach społecznościowych.

Jak powstały modele dinozaurów?

Stworzenie modeli 3D dinozaurów poprzedzone zostało badaniami, zapoznaniem się z literaturą. W celu najwierniejszego odwzorowania tych stworzeń podjęto współpracę z paleontologami oraz zespołem filmu “Jurassic World”. Do stworzenia modeli 3D wykorzystano technologie zastosowane podczas prac nad grą “Jurassic World Alive”.

Przyznaję, że całość wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Przez długi czas przenosiłem do swojego otoczenia kolejne dinozaury. Czasami zmieniałem pokoje i robiłem dinozaurom zdjęcia, bo tak mi się to spodobało. Niczym małe dziecko, które dostało nową zabawkę. Z ciekawości pokazałem wizualizację mojemu synowi, a jego reakcją było “wow”. Polecam Wam sprawdzić, jak wyglądają dinozaury dzięki rozszerzonej rzeczywistości. Dajcie znać w komentarzach, który z nich zrobił na Was największe wrażenie.

Autorem artykułu jest Jarosław Konstantynowicz.

Źródło: Blog Google Polska


Posłuchaj nas!